چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۶

به گزارش مهر، مهدی اصفهانیان مقدم پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی تدوین دستور العمل ایمنی ساختمان‌ها و بازارها در شهرداری قم…

به گزارش مهر، مهدی اصفهانیان مقدم پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی تدوین دستور العمل ایمنی ساختمان‌ها و بازارها در شهرداری قم اظهار داشت: رویکرد ما در سازمان آتش‌نشانی افزایش ضریب ایمنی شهر است که با همین رویکرد اقدامات بسیار خوبی در قم انجام شده است.

وی ادامه داد: حضور بیش از 20 میلیون زائر و برگزاری 18 مناسبت ملی و مذهبی، وجود اماکن مذهبی و تجاری موجب شده که جایگاه ویژه‌ای برای مقوله ایمنی قائل شویم.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری‌ها باید پیشگیرانه باشد و نه واکنشی گفت: از طریق اجرای الگوهای مهندسی حریق باید تلاش کنیم حداقل حادثه را داشته باشیم.

وی افزود: موضوع اول آموزش شهروندی است چرا که اعتقاد داریم مشارکت شهروندان رکن اجرای سیاست‌های مدیریت شهری هستند.

اصفهانیان مقدم خاطرنشان کرد: افزایش 300 درصدی هزینه آموزش و پیشگیری در سازمان آتش‌نشانی قم از موضوعاتی بود که در این راستا پیگیری شد.

وی ادامه داد: استانداردسازی تجهیزات آتش‌نشانی و تجهیزات حفاظت فردی مسئله دیگری است که باید نسبت به آن توجه ویژه داشت.

رئیس هیئت مدیره سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: مسئله توسعه کیفی و کمی منابع انسانی موضوع دیگری است که به آن توجه می شود تا این همکاران با حداکثر آمادگی در سازمان حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در مسئله ایمنی بازار موضوع مهم مدیریت ارزیابی ریسک و مخاطرات ایمنی در بازار است افزود: باید بدانیم چه نوع خطراتی در بازار وجود دارد تا بتوانیم ارزیابی ریسک انجام دهیم و بر اساس آن برنامه‌ها و اهداف را تعریف کنیم.

اصفهانیان مقدم گفت: مسئله آموزش شهروندی با نگاهی به برنامه‌های آموزشی برای اصناف مسئله دیگری است که باید به آن توجه کرد.

وی ابراز داشت: طراحی و نصب تجیهزات اطفای حریق موضوع دیگری است که باید به آن توجه کرد و در نهایت دستورالعمل‌های ایمنی و واکنش اضطراری موضوع مهم دیگری است که به صورت واحد برای تمام کلانشهرها باید تدوین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.