یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۲۹

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، پس از آنکه بواسطه اظهارات “باراک اوباما” رئیس جمهور امریکا درخصوص راه های کمک به…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، پس از آنکه بواسطه اظهارات “باراک اوباما” رئیس جمهور امریکا درخصوص راه های کمک به ارتش عراق برای مقابله با داعش، شایعاتی در مورد حضور ناو هواپیمابر جرج بوش در خلیج فارس منتشر شد، “چاک هیگل” شب گذشته دستور حرکت این ناو به سمت خلیج فارس را صادر کرد.

هدف از اعزام این ناو، استفاده از جنگنده های مستقر بر روی آن برای حمله به مواضع داعش در عراق در صورت لزوم است. روز گذشته اعلام شده بود که در صورت صدور فرمان حمله، جنگنده های آمریکا می توانند ظرف 24 ساعت مواضع داعش را بمباران کنند.

بر اساس این گزارش، به همراه این ناو یک رزمناو نیز عازم خلیج فارس می شود. ناو جرج بوش از مدل ناوهای نیمیتز است که بزرگترین ناو هواپیمابر موجود در جهان محسوب می شود. 

این ناو از جمله ناوهای هسته ای است که دو راکتور در آن وجود داشته و توانایی جابجایی شش هزار نیرو را دارد.

باراک اوباما در اظهارات روز جمعه خود امکان اعزام نیروی زمنی به عراق را متنفی دانسته بود. اوباما با اظهار اینکه آمریکا قصد ندارد نیروهای نظامی خود را بار دیگر به عراق بفرستد٬ گفت: مسئله عراق یک مسئله کاملا نظامی نیست. در یک دهه گذشته آمریکایی ها تلاش کردند تا به عراقی ها فرصت بدهند تا آینده خود را تعیین کنند٬ اما متاسفانه رهبران عراق نتوانسته اند اختلافات فرقه ای را از بین ببرند و این باعث آسیب پذیری دولت عراق و نیروهای امنیتی این کشور شده است.

رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که از تیم امنیت ملی‌ این کشور خواسته‌ است تا گزینه هایی را برای حمایت از نیروهای امنیتی عراق آماده کند و تاکید کرد که تصمیم بر سر حمایت نظامی ایالات متحده از عراق چندین روز به طول می انجامد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.