چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۴:۱۴

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، «سیدتقی نوربخش» در دیدار با کارگران کوره پزخانه های پاکدشت، با مشکلات این افراد زحمتکش که…

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، «سیدتقی نوربخش» در دیدار با کارگران کوره پزخانه های پاکدشت، با مشکلات این افراد زحمتکش که در گرمای تابستان و با زبان روزه مشغول تلاش و فعالیت بودند، از نزدیک آشنا شد.

وی خاطرنشان کرد: هر ریال از منابع سازمان حاصل عرق جبین کارگران است و مدیران و کارکنان تامین اجتماعی باید قدردان توفیق خدمت به این افراد زحمتکش باشند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در گرمای سوزان آفتاب تابستان و با زبان روزه بسیاری از افراد حتی نمی توانند در این کارگاه بایستند، اما کارگران در این شرایط نامناسب مشغول کاری سخت و طاقت فرسا هستند.

نوربخش در گفت وگو با کارگران این کوره پزخانه ها از وضعیت بیمه آنان جویا شد و از اینکه اغلب آنان در رابطه با مسایل بیمه ای خود با مشکلاتی مواجه هستند، اظهار تاسف کرد.

وی، مقررات مربوط به روابط کار و همچنین مسایل و مشکلات مربوط به تامین اجتماعی را از جمله دلایل عدم برخورداری کامل کارگران کوره پزخانه ها از پوشش بیمه ای دانست و گفت: رفع این مشکل نیازمند همکاری سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در تامین اجتماعی با آغوش باز آماده همکاری برای رفع این مشکلات هستیم.

نوربخش پس از این بازدید، در جلسه ای با حضور نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی خدمت به کارگران و اقشار محروم جامعه را از افتخارات مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: باید قدر این توفیق را بدانیم و همواره پیگیر رفع مسایل و مشکلات مردم باشیم.

وی بر ارتقای خدمات بیمه ای و درمانی تامین اجتماعی در پاکدشت تاکید کرد و افزود: شعبه تأمین اجتماعی پاکدشت با کمبود نیرو مواجه است که در آزمون استخدامی آینده برای جبران این کمبود اقدام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، بهبود خدمات درمانی تأمین اجتماعی را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: برای ارتقا خدمات درمانی، برنامه نظام ارجاع تامین اجتماعی در هیات مدیره این سازمان درحال بررسی است که با اجرای این برنامه، شاهد تحول جدی در حوزه درمان خواهیم بود.

نوربخش با بیان اینکه فضای اداری و درمانی موجود در پاکدشت برای خدمت به بیمه شدگان نسبتا مناسب است، افزود: با جذب کادر درمانی و تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز امکان ارتقا خدمات درمانی نیز در این مرکز امکانپذیر است.

«فرهاد بشیری» نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کارگران این منطقه نیازمند حمایت بیشتر هستند و سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان خدوم می تواند با گسترش خدمات خود امکان رضایتمندی بیشتر کارگران را فراهم کند.

وی، ارتقای درمانگاه پاکدشت و بهبود خدمات آن را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: کارگران ساختمانی نیز در این منطقه درخواست های زیادی برای بهره مندی از خدمات تامین اجتماعی دارند که امیدواریم امکان بهره مندی بیشتر آنان از این خدمات فراهم شود.

«غلامرضا عباسی» رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران نیز با اشاره به مشکلات کارگران کوره پزخانه ها گفت: بسیاری از این کارگران با وجود سال های طولانی کار در این کارگاه ها، از سابقه بیمه مناسبی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت کارگران کوره پزخانه ها نیازمند همکاری و هماهنگی بیشتر دستگاه های مختلف است، افزود: برای تحقق این موضوع نیازمند تهیه دستورالعمل خاصی هستیم که امیدواریم در آینده نزدیک محقق شود.

اجتمام(1) ** 9185 ** 1071

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.