دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۰۹

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی همچنین مقرر کرد تا مجموعه سیاست های اقتصادی…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی همچنین مقرر کرد تا مجموعه سیاست های اقتصادی دولت در سال های 1393 و 1394 که با هدف کنترل تورم و ایجاد رونق اقتصادی دنبال می شود، تکمیل و در مراجع ذی ربط قانونی به تصویب رسانده شود تا با اجرای دقیق و سریع برنامه های تنظیم شده، اقتصاد کشور در شرایط رشد پایدار قرار گیرد.

**گزارش رییس بانک مرکزی

رییس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه و در ادامه مباحث قبلی ستاد در خصوص خروج غیرتورمی از رکود و ایجاد رونق اقتصادی ، گزارشی در مورد سیاست های پولی ، اعتباری و ارزی متناسب با سیاستهای اقتصادی دولت ارائه کرد.

بررسی راهکارهای افزایش توان پرداخت تسهیلات بانک های دولتی و غیردولتی از جمله موارد مطرح در جلسه اخیر ستاد هماهنگی امور اقتصاد مقاومتی بود.

**مصوبات جلسه

بر این اساس، مقرر شده است برای افزایش توان پرداخت تسهیلات بانک های دولتی و غیردولتی، راهکارهایی اعم از افزایش سرمایه بانک ها، فروش دارایی های ثابت و اموال مازاد بانک ها، تقویت کمیته وصول مطالبات غیر جاری در بانک ها و پیگیری ایجاد دادگاه های تخصصی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک ها به مورد اجرا گذاشته شود.

گزارش های کارشناسی و پیش بینی ها حاکی است که مجموعه بانک ها در سال 1393 از توان پرداخت 270 هزار میلیارد تومان تسهیلات برخوردار شوند که این امر در جهت فراهم آوردن نیاز واحدهای تولیدی و خدماتی به سرمایه در گردش و ایجاد رونق اقتصادی و فرصت های شغلی جدید اثر تعیین کننده ای خواهد داشت.

سیام(1)1429 **1449

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *