یکشنبه، ۰۲ آبان ۹۵ - ۰۴:۳۹
دستکاری سلول های بنیادی

دستکاری سلول های بنیادی توسط دانشمندان برای تولد موجود انسانی – حیوانی در حالی این روزها موجبات نگرانی را در میان جوامع علمی…

دستکاری سلول های بنیادی توسط دانشمندان برای تولد موجود انسانی – حیوانی در حالی این روزها موجبات نگرانی را در میان جوامع علمی به وجود آورده است که طبق گفته یکی از کارشناسان علم سلول های بنیادی، برخی از دانشمندان از مرزهای اخلاقی علم عبور کرده و در حال دخالت در کار خداوند می باشند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اخیرا محققان ژاپنی با دستکاری سلول های بنیادی که طبق آن سلولهایی را از نوک دم یک موش گرفته و آن را به سلول های بنیادی پرتوان القایی تبدیل کرده اند، که در این میان آنها را با استفاده از بافت تخمدان جنینی موش به سلول های تخمک نابالغ منتقل کرده و در ادامه آن ها را به بلوغ رسانده اند و سپس با اسپرم موش بارور ساخته اند، آن ها را در رحم موش دیگری کاشته اند … و در نهایت یک موش متولد شد.

دستکاری سلول های بنیادی اگر چه مخالفان زیادی دارد اما دکتر دیوید پرنتیک، از موسسه شارلوت لوزیر گفت، حامیان این اقدامات معتقدند این فرآیند بحث برانگیز می تواند به زنان نابارور یا به توسعه طبیعی مطالعات کمک کند ، اما از طرف دیگر می گوید این فقط ظاهر ماجراست .

دکتر پرنتیک در خصوص دستکاری سلول های بنیادی می گوید:

آنها می خواهند تعداد خیلی زیادی تخمک انسان را به دست آورند تا آزمایش های زیادی روی انسان انجام دهند. جنین انسان را بسازند و سپس آن را نابود کنند،و تعداد زیادی کلون انسان بسازند. چون مهم ترین فاکتور در ساخت کلون، آن است که تخمک هایی داشته باشیم که بتواند تعداد زیادی جنین ترکیبی انسانی – حیوانی بسازد یا جنین هایی بسازد که با مهندسی ژنتیکی به دست آمده اند.

همه آزمایش ها در خصوصو دستکاری سلول های بنیادی بدان معناست که دانشمندان اکنون به سمت ساخت انسان و انجام آزمایش های علمی برای دستیابی به موجودات انسانی – حیوانی می روند که به گفته پرنتیک، آزمایش هایی غیراخلاقی هستند و جنین انسان را نابود می کنند.
در این میان و به دنبال دستکاری سلول های بنیادی دکتر پرنتیک اعلام کرده که این آزمایش ها واقعا پتانسیل ایجاد مشکلات زیادی را دارند… آنها با ساختن تخمک ها، و سپس استفاده از آن ها برای آزمایش های شان به راحتی به جنگ با اراده خداوند رفته اند.

5 دیدگاه برای “دستکاری سلول های بنیادی توسط دانشمندان برای تولد موجود انسانی – حیوانی ؟”

 1. هستی گفت:

  واقعا کار غیراخلاقیه و غیرقابل قبولیه

 2. کتایون گفت:

  این کار به دور از انسانیته

 3. هومن گفت:

  در جامعه پزشکی هم این کار نادرسته

 4. مرادی گفت:

  مثلا با این کار میخوان نعوذبالله کارای خدا رو زیر سوال ببرن یا ایات قران رو؟

  1. روزیتا گفت:

   قطعا اراده خدا مثل همیشه پیروز خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *