پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۶

رییس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: تغییر کاربری اراضی بیشتر در غرب و بخش مرکزی استان مشاهده می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه…

رییس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: تغییر کاربری اراضی بیشتر در غرب و بخش مرکزی استان مشاهده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه مازندران، دلاور حیدرپور صبح پنج‌شنبه 6 شهریورماه 93 در گشت ویژه شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه مازندران در معرض ساخت و ساز زمین خواران قرار گرفته و حجم زیادی از اراضی کشاورزی در خطر جدی تغییر کاربری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه با برگزاری جلسات شورای حقوق بیت‌المال، حرکت‌های جدیدی جهت جلوگیری از تغییر کاربری در استان آغاز شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی مازندران افزود: اجرای احکامی که از قبل صادر شده بود و اجرا نشده بود اکنون با سرعت و جدیت بیشتری در حال انجام است.

حیدرپور اظهار داشت: با توجه به تغییرکاربری‌های غیرمجازی که در استان صورت می‌گیرد و کانون‌هایی که در معرض تغییر کاربری قرار گرفته است باید برای حفظ اراضی گام‌های موثر و جدی برداریم.

وی با بیان این‌که سال گذشته 170 حکم تغییر کاربری در استان اجرایی شده است، گفت: 30 حکم قلع و قمع با کمک نیروی انتظامی و دستگاه قضایی طی سه ماهه نخست امسال در استان آماده اجرا شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی مازندران ادامه داد: تغییر کاربری اراضی بیشتر در غرب و بخش مرکزی استان مشاهده می‌شود.

حیدرپور گفت: دستگاه‌های اجرایی آب، برق و گاز به ساخت و ساز غیرمجاز، امکانات ندهند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *