پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رشیدیان در دیدار با تنی چند از روشندلان فعال در سازمان های مردم نهاد که به مناسبت روز…

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رشیدیان در دیدار با تنی چند از روشندلان فعال در سازمان های مردم نهاد که به مناسبت روز عصای سفید صورت گرفت، با بیان اینکه مناسب سازی فضاهای شهری و ارتقای شاخص های زندگی شهروندی برای نابینایان باید در دستورکار دستگاه های اجرایی قرار بگیرد، گفت: برای تحقق این مهم نیازمند عزم ملی و مشارکت تمام ادارات دولتی با مشارکت نهادهای مردمی هستیم.

وی تلاش برای اشتغالزایی نابینایان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در همین راستا باید اقدامات لازم برای برگزاری کلاس های آموزشی و مهارت آموزی در سازمان فنی و حرفه ای استان انجام شود.

استاندار خراسان رضوی پیگیری ایجاد امکانات ورزشی متناسب با نیازهای نابینایان در مراکز ورزشی استان را ضروری ارزیابی و خاطر نشان کرد: به همین منظور اداره کل ورزش و جوانان اقدامات مقتضی را پیگیری خواهد کرد.

رشیدیان با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه بهزیستی و سایر دستگاه های دست اندرکار انشاالله زمینه تولد کودکانی با مشکلات ژنتیکی بینایی مرتفع شود، ابراز امیدواری کرد: نابینایان استان با اراده قوی و لطف پروردگار بر نقص جسمی خود فائق آمده و توانمندی ها و استعدادهای بالقوه خود را به فعلیت برسانند.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم هم افزایی دستگاه های اجرایی برای بهبود شاخص های برخورداری نابینایان از حقوق شهروندی و مناسبات اجتماعی تاکید کرد و گفت: توجه ویژه به مناسب سازی اماکن عمومی، اختصاص مکانی با کاربری فرهنگی و آموزشی توسط شهرداری به نابینایان و پیگیری امور مربوط به بیمه این قشر باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.