پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش روابط عمومی دادگستری اردبیل ،حجت الاسلام محمدعلی قاصدی روز پنجشنبه در نشست فصلی قضات استان افزود: به رغم این که دادگستری…

به گزارش روابط عمومی دادگستری اردبیل ،حجت الاسلام محمدعلی قاصدی روز پنجشنبه در نشست فصلی قضات استان افزود: به رغم این که دادگستری استان با 60 درصد ظرفیت چارت قضایی و 48 درصد ظرفیت چارت اداری فعالیت می کند در سایه تلاش نیروهای متعهد و متخصص و نیز خدمات شبانه روزی قضات و کارمندان دادگستری استان موفقیت های چشمگیری در سال های اخیر کسب کرده است.

وی ارتقای رتبه کشوری دادگستری استان بر اساس ارزیابی قوه قضاییه را از جمله موفقیت های کسب شده ذکر کرد.

وی گفت: در شرایطی که هر سال ورودی پرونده ها به دادگستری استان افزایش می یابد نهادهای فرهنگی و دستگاه های اجرایی باید تلاش بیشتری برای پیشگیری از وقوع جرم داشته باشند.

وی اظهار کرد: قوه قضاییه برای مقابله با افزایش جرم در سال های اخیر دو اقدام بزرگ از جمله ایجاد معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و توسعه روحیه صلح و سازش در بین مردم از طریق شوراهای حل اختلاف انجام داده است.

وی هدف از برگزاری این نشست را همفکری و هم اندیشی قضات استان و تبیین برنامه های سالیانه و سیاست های جاری دستگاه قضایی برای ارتقا و بهبود فرایند رسیدگی و نیز کاهش اطاله دادرسی ذکر کرد.

به گزارش ایرنا ، استاندار اردبیل نیز در این نشست با اشاره به کمبود امکانات و نیرو در دستگاه قضایی از اقدامات انجام شده در دادگستری استان قدردانی کرد.

مجید خدابخش بر لزوم حمایت از دستگاه قضایی برای برطرف شدن کمبودها تاکید کرد و گفت: مهم ترین و اساسی ترین روشی که قوه مجریه می تواند کمک کار قوه قضاییه باشد ایجاد اشتغال و توسعه فضای کسب و کار است.

وی گفت: اشتغال مهم ترین دغدغه امروز جوانان و عامل بسیاری از کج روی ها است و باید به هر نحو ممکن و با استفاده از تمام ظرفیت استان برای ریشه کن کردن آن همت کنیم.

وی همچنین لزوم ایفای مسوولیت توسط مدیران و نظارت به نظام اداری و انجام وظایف درست در تامین نیازهای مردم از سوی مدیران دستگاه های اجرایی و توجه به اقتصاد مقاومتی را از گزینه های دیگر یاری رسان به دستگاه قضایی ذکر کرد.

594/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.