پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۳۲

به گزارش دریافتی ایرنا آیت الله اسدالله ایمانی چهارشنبه شب در نشست جامعه روحانیت شیراز با موفق ارزیابی کردن عملکرد دستگاه قضائی استان…

به گزارش دریافتی ایرنا آیت الله اسدالله ایمانی چهارشنبه شب در نشست جامعه روحانیت شیراز با موفق ارزیابی کردن عملکرد دستگاه قضائی استان بیان کرد: دستگاه قضائی استان همان گونه که توانسته است در احساس امنیت به مردم، برخورد با اشرار و برخورد با بر هم زنندگان آرامش جامعه موفق عمل کند باید این روند را نیز برای امنیت اقتصادی در استان به کار گیرد.

وی با بیان اینکه نحوه برخورد با مفسد اقتصادی با بررسی سیره امام علی (ع) به وضوح بیان شده است افزود: اگر با مفاسد اقتصادی برخورد مناسب نشود، سرمایه پاک در جامعه ایجاد نمی شود لذا برخورد با مفاسد اقتصادی باید مد نظر دستگاه قضا در استان باشد.

امام جمعه شیراز با اشاره به فعالیت های سازنده اقتصادی در استان ادامه داد: مدیران استان باید با کارمندان خاطی که نسبت به سرمایه گذاری پاک کارشکنی و بانک ها که با کارهای کارشناسانی بهانه جویی می کنند، برخورد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت : کار دستگاه های ذی ربط بر هم تاثیرگذارند به طوری که اگر در حوزه اقتصادی کار مناسبی ارائه شود، دستگاه قضایی، انتظامی و اطلاعاتی بسیار راحت تر می توانند کار خود را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه امنیت زیرساخت همه مسائل جامعه است اضافه کرد: با تامین امنیت ظرفیت های جامعه از جمله در بخش اقتصادی شکوفا می شود و این درحالی است که امروز وضعیت امنیت و احساس آرامش در استان مشهود است.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: عدم توجه به امنیت، بخش های دیگر جامعه را دچار آسیب می کند لذا همه دستگاه ها در حیطه کاری خود باید به مقوله امنیت توجه ویژه داشته باشند تا شاهد شکوفایی علمی، اقتصادی و فرهنگی باشیم.

وی عنوان کرد: مدیریت جهادی با کار اداری تحقق نمی یابد چرا که جهاد به معنای استفاده از تمامی امکانات و دغدغه فکر و حرکت فعالانه در میدان عمل است.

ایمانی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی استان باید زیرمجموعه های خود را با مدیریت جهادی آشنا کنند تا بتوانند خدمات شایسته ای را به جامعه و مردم ارائه کنند.

وی با بیان اینکه امنیت در اسلام شامل امنیت فیزیکی، ظاهری و فکری است گفت: بخش عمده تأمین امنیت بر عهده روحانیت است به طوری که در فضای جامعه اسلامی از تهمت، شایعه بدور و احساس آرامش و عدم خطر پذیری مال وجود دارد.

ایمانی بیان کرد: گسترش اعتقادات برعهده جامعه روحانیت است زیرا روحانیت فضای فکری جامعه را امن قرار می دهد و این وظیفه ای است که تاکنون روحانیت دنبال کرده و سهم بسزایی در امنیت و آرامش عهده دار بوده است.

وی با اشاره به توجه جدی مدیران به فریضه الهی نماز اظهارداشت: متاسفانه برخی از مدیران استان به مساله نماز کم توجهند و این در حالی است که مدیرانی که به مساله نماز اهتمام ندارند نمی توانند برقرار کننده حکومت اسلامی باشند.ک/2

7382/ 667

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.