چهارشنبه، ۲۹ شهریور ۹۶ - ۰۱:۳۵
دستگاه Zera

با نصب دستگاه Zera در آشپزخانه در حالی می توان ضایعات مواد غذایی را به کود تبدیل کرد که این دستگاه جدید که…

با نصب دستگاه Zera در آشپزخانه در حالی می توان ضایعات مواد غذایی را به کود تبدیل کرد که این دستگاه جدید که با نام Zera Food Recycler معرفی و تولید شده است می تواند ضایعات مواد غذایی را طی ۲۴ ساعت به کود تبدیل می‌کند و دیگر با این دستگاه ساده هرگز نیازی به کمپوست نبوده و البته این دستگاه نیز از رشد کرم‌ها و دفن زباله‌ها نیز پیشگیری می‌شود. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

دستگاه Zera Food Recycler توسط شرکت Whirlpool Corporation’s WLabs  ساخته شده و اندازه آن  ۱۱*۲۲*۳۳٫۷۵  اینچ و وزنی حدود ۱۱۸٫۶ پوند دارد که در آزمایش های اولیه نشان داده است که می تواند چالش بزرگ بازیافت زباله را در همان آشپزخانه حل نماید.

هدف شرکت از ساخت دستگاه Zera بازیافت ضایعات مواد غذایی به روشی ساده است.ضایعات مواد غذایی درون دستگاه قرار گرفته، با یکدیگر ترکیب می‌شوند و با استفاه از یک گیاه با خاصیت هوادهی این مواد تبدیل به کود حاصلخیز شده و بعد از ۲۴ ساعت در سینی زیر دستگاه جمع می‌شود. علت این فرآیند سریع الیاف سخت و زبر نارگیل و جوش شیرین است.

در حال حاضر ضایعات مواد غذایی مشکل اصلی آلودگی در سراسر جهان است و بر اساس گزارش EPA 20 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای مربوط به دفن زباله، ضایعات مواد غذایی و بوی سایر مواد آلی دفن شده که البته با تولید انبوه دستگاه Zera شاید بتوان تغییری در تولید زباله های خطرناک ایجاد کرد.

این شرکت امیدوار است ضایعات مواد غذایی را با تبدیل به کود با دستگاه مذکور کاهش داده و روشی ساده برای پیشگیری از انباشته شدن زباله در منزل ارائه دهد.

[highlight]منبع[/highlight]   cnet

4 دیدگاه برای “با دستگاه Zera در آشپزخانه ضایعات مواد غذایی را به کود تبدیل کنید”

 1. محنا گفت:

  هر مواد ضایعی کود مناسب نمیشه باشه

 2. سعيد ملايي گفت:

  برای کسانی که گل و گیاه زیاد دارن خوبه

 3. الهام گفت:

  هر آشغالی که کود نیست !

 4. رضا حسینی گفت:

  سلام از چه طریقی میشه این دستگاه را خرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.