یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

دو مردی که در زمینه خرید و فروش نوزادان فعالیت می‌کردند با اقدامات اطلاعاتی ماموران انتظامی کلانتری 14 شهر اراک شناسایی و دستگیر…

دو مردی که در زمینه خرید و فروش نوزادان فعالیت می‌کردند با اقدامات اطلاعاتی ماموران انتظامی کلانتری 14 شهر اراک شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش فرهیختگان، در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی‌بر اینکه فردی در شهر اراک در زمینه خرید و فروش نوزادان فعالیت می‌کند موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری 14 شهرستان قرار گرفت.

 با شروع تحقیقات، ماموران انتظامی دریافتند که این فرد با شناسایی خانواده‌های بی‌بضاعت و اشخاصی که در نگهداری بچه با مشکل مواجه هستند، در قبال پرداخت پول آنها را فریب می‌دهد و توسط دیگر رابطان خود، نوزاد آنها را خریداری می‌کند و در دیگر شهرهای کشور به فروش می‌رساند.

فرمانده انتظامی شهرستان اراک در این‌باره گفت: با توجه به اهمیت موضوع در هماهنگی با دستگاه قضایی بلافاصله متهم دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی دلالت شد.

سرهنگ ویسمه‌ای ادامه داد:‌ متهم در اظهارات خود به ماموران انتظامی گفت که حدود یک سال است در این زمینه فعالیت می‌کند و با شناسایی خانواده‌هایی که قادر به پرداخت هزینه زایمان و نگهداری فرزند خود نیستند با فریب و پرداخت مبالغی پول آنها را مجاب می‌کرده که فرزند خود را در اختیار زوج‌های ناباروری که متقاضی فرزند هستند قرار دهند.

وی با اشاره به فعالیت دیگر متهم اصلی این پرونده افزود: متهم دیگر نیز در این پرونده فردی بوده است که در مقابل شیرخوارگاه‌های شهرهای مختلف حضور می‌یافته و زوج‌های متقاضی را شناسایی می‌کرده و آنها را با صحبت‌هایی چون زمان‌بر بودن روند قانونی فرزندخواندگی فریب می‌داده و بعد از تحویل نوزاد از رابطش در اراک او را به زوج‌های متقاضی در دیگر شهرها می‌فروخته است.

وی با اشاره به شناسایی سه خانواده در این تحقیقات تصریح کرد: متهمان برای سکوت والدین و عدم پیگیری‌های آتی آنها، سفته‌هایی با مبالغ بالا از آنان اخذ می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *