چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۹ - ۱۰:۲۹
دستگیری جان مک آفی

دستگیری جان مک آفی این روزها در حالی خبرساز شده که او پیش از این هم به دلایل مختلف بازداشت شده بود اما…

دستگیری جان مک آفی این روزها در حالی خبرساز شده که او پیش از این هم به دلایل مختلف بازداشت شده بود اما این بار برای دزدی رمز ارز به دام پلیس افتاده است.

جان مک آفی موسس کمپانی آنتی ویروس مک آفی (McAfee) روز دوشنبه در اسپانیا به جرم فرار مالیاتی و خودداری عمدی از پرداخت مالیات دستگیر شد. مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده مدعی هستند که مک آفی ۷۵ ساله از طریق تبلیغ هفت رمز ارز در توییتر که در واقع دروغین و گمراه کننده بوده توانسته ۲۳.۱ میلیون دلار کسب درآمد کند. اکنون دولت ایالات متحده در تلاش است تا مک آفی را از اسپانیا مسترد سازد. جان مک آفی متهم است از طریق تبلیغ رمز ارزها و همچنین مشاوره، سخنرانی حمایتی و همچنین فروش حق داستان زندگی خود در قالب یک مستند توانسته میلیون ها دلار کسب درآمد کرده بدون اینکه مالیات آن ها را بپردازد.

دستگیری جان مک آفی

علیرغم درآمدهای میلیون دلاری، آقای مک آفی از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ مالیاتی پرداخت نکرده است. بر اساس اسناد دادگاه، مک آفی تحت نام شخصی دیگر یک سری خرید انجام داده است، از جمله یک قایق تفریحی، خودرو و ملک که ظاهراً تمام این پروسه برای فرار از مالیات دادن صورت گرفته است. مقامات قضایی ایالات متحده جان مک آفی را متهم می کنند که دستکم از نوامبر ۲۰۱۷ تا فوریه ۲۰۱۸، وی در قبال دریافت مبالغی هنگفت به تبلیغ رمز ارزها در توییتر پرداخته در حالی که گرفتن دستمزد برای این کار را به دروغ رد کرده است. در بیانیه وزارت دادگستری ایالات متحده چنین آمده است: «مک آفی از شهرت خود توانسته بیش از ۲۳.۱ میلیون دلار از طریق تبلیغ دستکم ۷ رمز ارز برای دنبال کنندگان توییتری خود بدست آورد».

این ادعا در حالی است که گفته می شود صحبت ها و ادعاهای او در مورد این رمز ارزها کاملاً دروغ بوده و این رمز ارزها تقریباً بی ارزش بوده اند. علاوه بر جریمه های مالی، وزارت دادگستری ایالات متحده قصد دارد مک آفی را به طور دائم از فهرست کارمندان هر شرکتی که در فهرست گزارش دهندگان به این بخش قرار دارد محروم نماید. علاوه بر این، جیمی گیل واتسون جونیور که بادیگارد آقای مک آفی بوده نیز به جرم مشارکت در فروش این رمز ارزهای جعلی و اتهامات دیگر تحت تعقیب قرار گرفته است.

دستگیری جان مک آفی

در صورت گناهکار شناخته شدن در این اتهامات، جان مک آفی ممکن است به بیش از ۳۰ سال زندان محکوم شود. وی در جولای ۲۰۱۹ از زندانی در جمهوری دومینیکن مرخص شد بعد از آنکه او و ۵ نفر دیگر به جرم سفر با قایقی تفریحی حاوی سلاح های با کالیبر بالا، مهمات و ابزارهای در مقیاس ارتشی دستگیر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *