سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۱

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: چهار متخلف در منطقه حفاظت شده سبزکوه دستگیر شدند. شهرام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: چهار متخلف در منطقه حفاظت شده سبزکوه دستگیر شدند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهارکرد: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان در منطقه حفاظت شده سبزکوه چهار متخلف شکارغیرمجاز را دستگیر کردند.

وی افزود: از این متخلفان دو قبضه اسلحه شکاری دو لول ساچمه‌زنی به همراه هشت قطعه پرنده از نوع کبک‌وحشی به همراه سایر ادوات شکار غیرمجاز کشف و ضبط شد.

احمدی خاطرنشان کرد: این متخلفان پس از تشکیل پرونده برای طی مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی شدند.

به گفته وی، بر اساس قانون جریمه ضرر و زیان محیط‌زیستی شکار غیرمجاز هر قطعه کبک مبلغ 600 هزار ریال تعیین شده است.

احمدی اظهارکرد: منطقه حفاظت شده سبز کوه قبل از سال ۱۳۶۵ به صورت منطقه آزاد مورد حفاظت قرار می‎گرفت اما از سال ۱۳۶۵ با بررسی و مطالعات انجام شده و به دلیل دارا بودن پتانسیل‌های غنی گیاهی و جانوری و توپوگرافی ویژه به صورت منطقه شکار ممنوع تحت حفاظت قرار گرفت. پس از آن در سال ۱۳۶۹ و حفاظت موثر به صورت منطقه حفاظت شده به تصویب شورای عالی حفاظت محیط‌زیست رسید و در سال ۱۳۷۰ عملا با این نام مورد حفاظت قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه حفاظت شده سبزکوه با وسعت ۵۶ هزار و ۳۰۸ هکتار در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری و ۳۰ کیلومتری شهر لردگان قرار دارد. این منطقه در شهرستان‎های بروجن، لردگان و کیار قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.