چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۲

ˈمسلم عراقیˈ روز چهارشنبه افزود: اعضای این باند متخلف که اهل شهر گناوه استان بوشهر هستند با سفر به دشت کویر خورزان واقع…

ˈمسلم عراقیˈ روز چهارشنبه افزود: اعضای این باند متخلف که اهل شهر گناوه استان بوشهر هستند با سفر به دشت کویر خورزان واقع در جنوب دامغان و شناسایی منطقه که محل فرود پرندگان در حال انقراض نظیر هوبره است تلاش در زنده گیری این پرندگان داشتند.

وی گفت: اعضای این گروه متخلف که برای چهارمین بار در چندماه اخیر دستگیر شده اند با طعمه گذاری و اقدام به دام گذاری به طول پنج کیلومتر و نصب 500 تله در مسیر پرندگان در حاشیه یک مزرعه بزرگ یونجه کاری کردند.

عراقی اقدام به شکار پرندگان هوبره و بالابان را از برنامه های این گروه دانست و گفت: شکارچیان این پرندگان را به قیمت بسیار بالا به شیخ نشینان حوزه خلیج فارس می فروختند.

وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی پس از چند ساعت عملیات تعقیب و گریز شناسایی منطقه با اطلاع و همکاری اهالی افراد را دستگیر کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان با بیان اینکه پرونده متخلفین به دادگاه امیرآباد دامغان ارسال شده است گفت: پس از کشف ادوات شکار و تله ها اقدام به تخریب محل دامها شد.ک/3

7340/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.