دستگیری شکارچی غیرمجاز در شیدا

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان در منطقه شیدا موفق به دستگیری یک نفر متخلف شکار غیرمجاز شدند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهارکرد: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست استان در منطقه حفاظت‌شده شیدا در حین گشت و کنترل در منطقه در محل کوه افغان متوجه حضور یک نفر متخلف شکار غیرمجاز شدند و پس از تعقیب موفق به دستگیری وی شدند.

وی افزود: از این متخلف یک قبضه اسلحه دولول به همراه دو قطعه لاشه پرنده و سایر ادوات شکار کشف و ضبط شد.

احمدی با بیان اینکه متخلف مذکور پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد، خاطرنشان کرد: پرندگان شکار شده توسط این متخلف، کبک و کبوتر وحشی گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه‌ حفاظت‌ شده، به‌ محدوده‌ای‌ از منابع‌ طبیعی‌ کشور اعم‌ از جنگل‌، مرتع‌، دشت‌ و آب‌ و کوهستان‌ اطلاق‌ می‌شود که‌ از لحاظ‌ ضرورت‌ حفظ‌ و تکثیر نسل‌ جانوران‌ وحشی‌ یا حفظ‌ و احیاء رستنی‌ها و وضع‌ طبیعی‌ آن‌ دارای‌ اهمیت‌ خاصی‌ بوده‌ و تحت‌ حفاظت‌ قرار می‌گیرد.

بر اساس قانون، حمل‌ هر نوع‌ سلاح‌ در مناطق‌ حفاظت‌ شده‌ و پناهگاه‌های‌ حیات‌وحش‌ برای‌ اشخاص‌ غیرساکن‌ این‌ مناطق‌ بدون‌ کسب‌ اجازه‌ از سازمان حفاظت محیط‌زیست‌ ممنوع‌ است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*