دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۷

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری شکارچی متخلف یک رأس قوچ وحشی در منطقه‌ی شکار ممنوع تپال شاهرود خبر داد….

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود از دستگیری شکارچی متخلف یک رأس قوچ وحشی در منطقه‌ی شکار ممنوع تپال شاهرود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان، «سیدمهدی خاتمی» با اعلام این خبر، گفت: مأموران اجرایی یگان حفاظت این شهرستان در پی گشت و کنترل منطقه‌ی شکار ممنوع تپال متوجه حضور یک‌دستگاه موتورسیکلت شدند، که پس از تعقیب و گریز موفق به دستگیری متخلف با لاشه شکار یک رأس قوچ وحشی و یک قبضه سلاح شدند.

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان در ادامه افزود: متخلف پس از تکمیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی شد.

خاتمی با بیان اینکه منطقه شکار ممنوع تپال با وسعتی برابر 30 هزار هکتار در شمال غربی شهرستان شاهرود واقع شده است، اظهار کرد: منطقه شکار ممنوع تپال منطقه ای کوهستانی است که در مجاورت شاهرود واقع شده است .

رئیس اداره‌ی حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود یادآور شد: قوچ و میش،‌ کل و بز، آهو، خرس قهوه‌ای، پلنگ، کبک، تیهو،‌ کبک دری، شغال و انواع پرندگان وحشی از مهم‌ترین گونه‌های حیات وحش در این منطقه هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.