دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۶

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‎آباد از دستگیری صیاد متخلف در این منطقه خبر داد. علیرضا رحیمی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‎آباد از دستگیری صیاد متخلف در این منطقه خبر داد.

علیرضا رحیمی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، بیان کرد: مأموران اجرایی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان در حین گشت‎زنی در مسیر رودخانه کشکان یک صیاد متخلف را که اقدام به ماهیگیری می‎کرد را دستگیر کردند.

وی اضافه کرد: همراه این فرد یک تور دامی و تعدادی ماهی نیز کشف و ضبط شده است.

کامران سپهوند کارشناس حقوقی اداره کل محیط زیست استان لرستان نیز در ادامه گفت: به محض دریافت صورت جلسه تخلف لایحه حقوقی تنظیم و نامبرده تحویل پاسگاه انتظامی عدل‎آباد(قلایی) از توابع شهرستان فیروزآباد جهت مراحل قانونی شده و از متخلف به ازای هر قطعه ماهی 100 هزار ریال به عنوان جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست دریافت شد.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش سطح رودخانه در نتیجه کاهش نزولات آسمانی و نیز تبخیر آب رودخانه‎ها و به تبع کاهش آب آنها، از کلیه هم‎استانی‎ها درخواست می‎شود که از صید غیرقانونی ماهی جداً خودداری کنند.

سپهوند اظهار کرد: افرادی که به هر دلیل در این زمان اقدام به صید ماهی کنند، طبق مواد 10 و 12 قانون شکار و صید، ضمن معرفی به مقامات قضایی برابر ماده 30 همین قانون، مشمول جریمه ضرر و زیان وارده و حبس ناشی از صید غیرمجاز خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.