شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۵۲

فرماندهی انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری یک کاربر فضای مجازی که به مدت دو سال تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی منتشر می کرد…

فرماندهی انتظامی شهرستان شاهرود از دستگیری یک کاربر فضای مجازی که به مدت دو سال تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی منتشر می کرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان،سرهنگ رحمت‌الله طاهری، با بیان اینکه این کاربر 56 ساله سن دارد، افزود: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت شاهرود از انتشار تصاویر غیراخلاقی و ضد فرهنگی توسط فردی ناشناس در فضای مجازی مطلع شدند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس پس از تشکیل پرونده و انجام تحقیقات مقدماتی دریافتند که متهم با پست الکترونیک شخصی خود در محیط تالار گفت و گو ارتباط مجازی برقرار می کند.

طاهری از شناسایی مشخصات مالک ایمیل مورد اشاره خبر داد و گفت: با هماهنگی مرجع قضایی و در ادامه تحقیقات محسوس و نامحسوس پلیس، گرداننده این صندوق پستی شناسایی شد.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: متهم فردی 56 ساله است که پس از حضور در پلیس اطلاعات شهرستان شاهرود مورد بازجویی قرار گرفت و در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه ارتباط در فضای مجازی بود.

وی با بیان اینکه متهم با دیدن اسناد و مدارک محکم پلس چاره‌ای جز بازگویی حقیقت نداشت تصریح کرد: وی که خود را بازیگر سینما و تئاتر می نامید به مدت دوسال فعالیت غیرمجاز و انتشار تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی اعتراف کرد.

طاهری با اشاره به تکمیل پرونده و ارسال آن به دادسرای شاهرود گفت: متهم با صدور قرار قانونی وثیقه به مبلغ چهار میلیارد و 300 میلیون ریال روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود ضمن هشدار به شهروندان و به ویژه جوانان و نوجوانان توصیه کرد: تکنولوژی و به صورت خاص اینترنت همانطور که فرصت‌ها و مزایای فراوانی دارد، آسیب‌ها و انحرافات متعددی نیز به همراه دارد که با آموزش و نظارت کافی می‌توان از این فضا بهره‌برداری کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *