سه شنبه، ۰۹ شهریور ۹۵ - ۰۲:۰۹
تشخیص چهره

دستگیری متخلفان با شیوه جدید تشخیص چهره برای اولین بار در نیویورک انجام شد . پلیس راهنمایی و رانندگی نیویورک سیستم جدید در…

دستگیری متخلفان با شیوه جدید تشخیص چهره برای اولین بار در نیویورک انجام شد . پلیس راهنمایی و رانندگی نیویورک سیستم جدید در پردازش تصاویر گرفته شده از دوربین ها به کار برده که می تواند دزدان و کلاهبرداران را خیلی زود به دام بیاندازد . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

این سیستم از ماه ژانویه بطور آزمایشی در نیویورک مورد استفاده قرار گرفت و طی حدودا هفت ماه پلیس موفق به شناسایی بیش از صد مجرم در هنگاه رانندگی شد .سیستم قدیمی پردازش تصاویر و تشخیص چهره در آمریکا ۶۴ نقطه از چهره افراد را مورد بررسی قرار می داد و اگر با مجرمانی که در آرشیو داشت مطابقت می کرد سریعا دستور دستگیری می داد .

در سیستمی که جدیدا توسط پلیس راهنمایی و رانندگی آمریکا طراحی شده ۱۲۸ نقطه از چهره مورد پردازش و مقایسه قرار می گیرد در این صورت احتمال اشتباه و یا نادیده گرفتن مجرم بسیار کاهش می یابد . روش های مقایسه ای خاصی هم در این سیستم انجام می گیرد مانند تغییر رنگ تصاویر ، سیاه و سفید کردن آنها و استفاده از روش همپوشانی .

تشخیص چهره

این روش در حقیقت برای مقابله با متخلفانی است که قصد دارند با گواهینامه تقلبی از شهرها خارج شوند و یا در آنجا تردد کنند . بعد از موفقیت این سیستم جدید مسئولان کشور آمریکا تصمیم گرفته اند در ۳۹ شهر این کشور چنین پروژه ای را عملی کنند .

جالب است بدانید این پروژه ابتدا در سال ۲۰۱۰ بصورت آزمایشی در آمریکا انجام شد و در مدت کوتاهی توانست بیش از ۳۸۰۰ مجرم که با گواهینامه تقلبی تردد می کرندن را شناسایی کند .

استفاده از تکنولوژی بیشتر در خیابان ها برای شناسایی مجرمان و کلاهبرداران پروژه بسیار مفیدی است که می تواند به امنیت شهر کمک کند . استفاده از چنین فناوری هایی به سرعت در سراسر جهان در حال فراگیر شدن است .

[highlight]منبع : engadget[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.