چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر بحرانی ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: پرونده اخلال در نظام اقتصادی که در…

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر بحرانی ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: پرونده اخلال در نظام اقتصادی که در بوشهر ر با جدیت در دستور کار داریم و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی بیان کرد: ورود ما به پرونده فقط با هدف احقاق حقوق مردم بوده و هیچ غرضی هم به غیر از این نداشتیم لذا توصیه می‌کنم افرادی که به دنبال ترویج این بحث هستند که متهمان توانایی بازپرداخت پول مال‌باختگان را داشتند چنین کاری را ادامه ندهند چرا که اگر این روند ادامه یابد به شدت با آنان برخورد خواهیم کرد.

بحرانی ادامه داد: پرونده مهم بوده و علاوه بر خود مال باختگان خانواده‌های آنان هم درگیر این مسئله هستند و مشکلات فراوانی نصیب آنان شده، اقدام متهمان بسیار ناپسند بوده و باید مجازات سختی شوند.

هشدار جدی به یک موسسه مالی بوشهر

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: متهم ردیف سوم پرونده هم در فرودگاه امام دستگیر شده و افرادی هم که به این شخص پولی دادند باید به دادگستری مراجعه کرده و ثبت‌نام کنند.

بحرانی گفت: در ارتباط با یک موسسه مالی بوشهر مردم مراجعات زیادی داشتند و عنوان کردند حق آنان ضایع شده به طوری که این موسسه اکنون 22 میلیارد تومان کسری دارد و نمی‌تواند پول مردم را برگرداند، لذا به این موسسه یکماه فرصت می‌دهیم وضعیت پولی که از مردم (65 هزار مشتری) دریافت کرده را مشخص کند در غیر اینصورت دستگاه قضا ورود می‌کند.

مال باختگان باید سودهای دریافتی را برگشت دهند

وی افزود: از اصحاب رسانه انتظار داریم به مردم اعلام کنند ما به دنبال این هستیم هرچه زودتر حق مردم مال باخته به آنان برگشت داده شود، مردم متوجه باشند اقدامات دستگاه قضا به نفع آنان است و افرادی هم که علاوه بر پول خود سود آن را نیز دریافت کردند باید سود دریافتی را برگشت دهند چرا که ربا محسوب شده و حرام است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در ادامه خاطرنشان ساخت: روند رسیدگی به پرونده متهمان نیز پس از مشخص شدن وضعیت تحقیقات از مال باختگان مشخص خواهد شد.

روزانه 50 نفر از مال باختگان مورد بازجویی و تحقیق قرار می‌گیرند

وی تصریح کرد: بر اساس روش جدید رسیدگی به پرونده، قضات انتخاب شده روزانه 50 نفر از مال باختگان را مورد بازجویی و تحقیق قرار می‌دهند و امیدواریم تا کمتر از 20 روز آینده این تحقیقات تمام شود.

بحرانی ادامه داد: در برخی از فرم‌های ثبت‌نام مال باختگان میزان سود هم نوشته شده که باید تنها اصل پول پرداختی قید شود و تاکید قضات هم این باشد که بازجویی در راستای احراز اصل سرمایه افراد انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: پس از اتمام مرحله بازجویی، پرونده در یک کمیته تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا موارد بیان شده در بازجویی با اسناد ارائه شده از سوی مال‌باختگان مطابقت داده شود لذا از مال باختگان انتظار داریم حق مطلب را در بازجویی بیان کنند.

پرداخت پول مال باختگان در دو مرحله

بحرانی با بیان اینکه پرداخت پول مال باختگان در دو مرحله انجام خواهد شد، افزود: بخشی از پول پس از پایان بازجویی‌ها خواهد بود، بخشی هم پس از فروش قانون اموال متهمان پرداخت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: 10 قاضی در کنار بازپررسان اصلی پرونده کار تحقیق از مال‌باختگان را بر عهده دارند و سپس پرونده در کمیته تخصصی و نهایتا بازپرس پرونده قرار خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: از قضات انتظار داریم در بازجویی‌ها حرمت افراد مال باخته را نگه دارند و با صبر و تحمل به پرونده آنان رسیدگی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.