شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۶

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان یکی از سرشبکه‌های باقیمانده از شرکت هرمی گاما با درآمد ماهیانه 41 هزار دلار شناسایی و…

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان یکی از سرشبکه‌های باقیمانده از شرکت هرمی گاما با درآمد ماهیانه 41 هزار دلار شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ ستار خسروی، رییس پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این مطلب اظهارکرد: در پی شکایت یکی از شهروندان از فردی که با اغفال و فریب وی برای عضویت در سرمایه‌گذاری در شرکت هرمی گاما مبلغ 480 میلیون ریال دریافت و متواری شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به انهدام شرکت هرمی گاما و دستگیری تمامی اعضای آن در سال‌های گذشته تحقیقات و بررسی وسیعی در خصوص شناسایی هویت این فرد به عمل آمد که در نهایت مشخص شد این شخص از سرشاخه‌ها و سرشبکه‌های اصلی باقیمانده شرکت بوده که پس از گذشتن مدتی از انهدام این شرکت مجدداً فعالیت مجرمانه خود را از سرگرفته است.

وی بیان داشت: با اقدامات ویژه پلیسی سرانجام متهم در یکی از مخفی‌گاه‌های خود در یکی از شهرهای اصفهان شناسایی و دستگیر که با هماهنگی مقام قضایی برای وی قرار تامین صادر شد.

خسروی گفت: متهم با جمع‌آوری 903 نفر زیرمجموعه برای خود توانسته بود هرماه بالغ بر 41 هزار و 227 دلار کسب درآمد کند.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: متاسفانه مشاهده شده، شاکیان این گونه متهمان برای اینکه به اموال خود دسترسی پیدا کنند با رضایت خود آنها را از زندان آزاد می‌کنند اما نه تنها به پول‌های خود نمی‌رسند بلکه زمینه فعالیت مجدد مجرمانه آنها را نیز فراهم می‌آورند.

وی با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌دهد 99 درصد سود عضویت در این شرکت‌ها معمولاً عاید سرشاخه و سرشبکه‌ها می‌شود و به زیرمجموعه‌ها سودی پرداخت نمی‌شود گفت: پرداخت سودهای کلان فریبی بیش نیست و نباید شهروندان به بهانه یک شبه پولدار شدن در این گونه شرکت‌ها عضو شده و سرمایه‌های خود را به آنها بسپارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.