سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۱۱:۵۷

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 153 شکارچی و صیاد غیرمجاز در استان طی شش ماهه اول امسال خبر داد….

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 153 شکارچی و صیاد غیرمجاز در استان طی شش ماهه اول امسال خبر داد.

بهادر چراغی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه در شش ماهه اول سال جاری بیش از 153 نفر از متخلفین شکار و صید دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند، افزود: این افراد طی 102 مورد تخلفی که به ما گزارش شد، دستگیر شدند.

به گفته این مسئول، در جریان این تخلفات بیش از 3961 قطعه انواع آبزیان، 56 قطعه انواع پرنده‌(کبک، دراج، تیهو، کبوتر و‌…) ‌و هشت مورد ‌پستاندار‌(خرس، پازن، رودک، خرگوش، تشی و گراز) از متخلفان کشف و ضبط شده است.

وی یادآوری کرد: همچنین در این مدت 29 قبضه سلاح شکاری و بیش از 176 مورد وسایل شکار و صید از قبیل تور ماهیگیری، قفس چوبی، تور زنده گیری، قفس فلزی و موتور برق از متخلفین کشف شده است.

چراغی در ادامه با اشاره به وقوع حدود 10 مورد آتش سوزی در وسعتی حدود 95 هکتار در نیمه اول امسال و در مناطق تحت مدیریت محیط زیست، خاطرنشان کرد: با همکاری نیروهای ما ‌این آتش سوزی‌ها در همان ساعات اولیه مهار و خاموش شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در پایان از دوستداران محیط زیست و مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به یگان حفاظت این اداره کل اطلاع دهند.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *