جمعه، ۰۴ مهر ۹۳ - ۰۲:۵۱

فرمانده یگان حفاظت شیلات گیلان گفت: حفاظت از انفال موجود در دریا از مهم‌ترین وظایف ماست. سرهنگ شفقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

فرمانده یگان حفاظت شیلات گیلان گفت: حفاظت از انفال موجود در دریا از مهم‌ترین وظایف ماست.

سرهنگ شفقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم پرسنل یگان حفاظت شیلات گیلان در 6 ماه اول سال‌جاری تاکنون 123 فروند قایق موتوری و پارویی، 12 دستگاه جی.پی.اس، 18 دستگاه پره صیادی، 115 هزار و 95 رشته دام استخوانی، 8052 رشته دام غضروفی، 664 دستگاه لاکش، 6999 شاخه لنگر، 18 دستگاه ماشک، 1296 قطعه ماهی غضروفی نارس رهاسازی شده در دریا کشف و ضبط شده که در همین ارتباط 174 نفر دستگیر شدند.

وی ادامه داد: یگان حفاظت شیلات با توجه به نزدیک بودن شروع فصل صید ماهیان استخوانی در سال صید 93-94 برنامه‌هایی در جهت پیشگیری و برخورد با صید غیرمجاز دارد که مهم‌ترین آنها اجرای گشت‌های مشترک دریایی و ساحلی توسط یگان حفاظت شیلات گیلان با نیروهای مرزبانی و دریابانی در سطح حوزه کاری هر پایگاه، اجرای گشت‌های مشترک دریایی و ساحلی بین پایگاه‌های همجوار در حوزه کاری هر پایگاه، شناسایی، مستندسازی شناورهای صیادی غیرمجاز در مناطق مختلف و معرفی آنان به محاکم قضایی شهرستان‌های ساحلی، جلوگیری از پارک قایق‌های بالای 48 قوه اسب بخار بدون مجوز و بدون هویت در طول نوار ساحلی که اقدام به صید غیرمجاز و قاچاق کالای ارز می‌کنند، است.

شفقی خاطرنشان کرد: تلاش داریم با جمع‌آوری آلات و ادوات صید غیرمجاز و هم‌چنین پاکسازی حریم و اطراف شرکت‌های تعاونی صیادی پره، تشدید مجازات برای آن‌دسته از افرادی که برای چندین بار مرتکب تخلف صید غیرمجاز می‌شوند از صید غیرمجاز جلوگیری کنیم.

وی از مسئولین شرکت‌های تعاونی پره خواست تا به متخلفین در حریم و اطراف پره‌ها اجازه صید ندهند و در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را سریعا به پایگاه‌های مربوطه اطلاع دهند.

فرماندهی یگان حفاظت شیلات گیلان خاطرنشان کرد: اجرای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ابلاغی یگان حفاظت شیلات ایران و شیلات گیلان و هم‌چنین حفاظت از انفال موجود در دریا از مهم‌ترین وظایف ماست و امیدواریم آن را به خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *