یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۳

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد موفق به دستگیری سه متخلف و…

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد موفق به دستگیری سه متخلف و کشف یک قبضه اسلحه غیرمجاز برنو به همراه دوربین، یک لاشه قوچ‌وحشی و ادوات شکار غیرمجاز شدند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهارکرد: ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست در حین گشت و کنترل در حاشیه منطقه حفاظت شده تنگ صیاد در محور شهرکرد – بروجن به سه نفر متخلف که در حال تخلف شکار غیرمجاز بودند، برخورد کردند.

وی افزود: طبق گزارش ماموران، متخلفان از داخل خودرو اقدام به تیراندازی به حیات‌وحش کرده بودند و در پی آن ماموران اقدام به تعقیب متخلفان کردند که پس از متوقف شدن خودرو و طی بازرسی‌های به عمل آمده، از این متخلفان یک قبضه اسلحه برنو غیرمجاز با دروبین به همراه ادوات شکار غیرمجاز کشف شد.

احمدی گفت: ماموران با بررسی محل تیراندازی لاشه یک راس قوچ‌وحشی شکار شده توسط متخلفان را کشف کردند.

به گفته وی، متخلفان به همراه لاشه و ادوات کشف شده برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

احمدی خاطرنشان کرد: این تخلف به استناد ماده 13 بند ب قانون شکار و صید و ماده 679 قانون مجازات اسلامی و قوانین مصوب شورای عالی حفاظت محیط زیست مشمول پرداخت 18 میلیون ریال ضرر و زیان محیط‌زیست می‎شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *