شنبه، ۲۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۹

یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان موفق به دستگیری چهار متخلف شکار غیرمجاز شدند. حشمت‌الله کشیری، رئیس اداره‌ حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان در گفت‌وگو…

یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان موفق به دستگیری چهار متخلف شکار غیرمجاز شدند.

حشمت‌الله کشیری، رئیس اداره‌ حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(یسنا) در البرز، با اعلام این خبر گفت: اواخر مردادماه امسال، محیط‌بانان این اداره در ارتفاعات ماشینو از بخش بالا طالقان موفق به یافتن یک گروه چهار نفره از شکارچیان غیرمجاز شد و سریعاً به قصد دستگیری متخلفان نسبت به تعقیب آنان اقدام کردند.

وی افزود: متخلفان با دیدن محیط‌بانان متواری شده و در زمان دستگیری ضمن تمرد نسبت به تهدید با سلاح‌گرم اقدام می‌کنند و پس از چندین ساعت تعقیب و گریز به طرف حوزه‌ استحفاظی شهرستان ساوجبلاغ و داخل باغ‌ها و منازل روستایی متواری می‌شوند و محیط‌بانان با استفاده از تصاویری که از متخلفان بدست آورده بودند موفق به شناسایی سه نفر شدند.

یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان با اعلام اینکه پس از 20 روز کار تحقیقاتی و بدست آوردن آدرس متخلفان با همکاری دادستان شهرستان طالقان حکم جلب متخلفان صادر و پس از بازداشت به دادگاه معرفی شدند، گفت: در جلسه‌ دادگاه متخلفان که هرگونه شکار غیرمجاز را منکر شده بودند با هوشیاری دادیار شهرستان، شکار غیرمجاز یک رأس کل وحشی را پذیرفتند.

کشیری یادآورشد: متخلفان مجبور شدند علاوه بردو قبضه اسلحه گلوله‌زنی که همراه داشتند نسبت به آوردن دو قبضه اسلحه دیگری که مخفی کرده بودند، اقدام کنند و نهایتاً دادیارشهرستان طالقان برای دو نفر از متخلفان قرار 500 میلیون ریالی و برای یک نفر قرار 80 میلیون ریالی صادر کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.