سه شنبه، ۲۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۹

‌فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 57 شکارچی متخلف طی سه ماهه اول سال در استان خبر داد…

‌فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از دستگیری 57 شکارچی متخلف طی سه ماهه اول سال در استان خبر داد و گفت: کبک، تیهو، کبوتر، دراج و ماهی عمده گونه‌هایی بودند که از شکارچیان متخلف کشف شده است.

بهادر چراغی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، افزود: طی سه ماهه اول سال 57 شکارچی غیرمجاز در استان دستگیر شدند که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 42 نفر بوده است.

وی ادامه داد: در سه ماهه اول امسال 40 مورد تخلف شکار و صید غیرمجاز کشف شده که این تعداد نیز در مدت مشابه سال گذشته 35 مورد بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه، کبک، تیهو، کبوتر، دراج و ماهی را عمده‌ترین گونه‌های شکار شده در این مدت دانست و افزود: در این مدت 121 پرنده و 614 قطعه ماهی در استان به صورت غیرمجاز شکار و صید شده است.

چراغی اشاره‌ای هم به ادوات شکار کشف شده در این مدت داشت و خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول سال جاری 10 اسلحه و 95 تور و موتوربرق از شکارچیان کشف شده که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته 9 اسلحه و 45 تور و موتور برق بوده است.

به گفته این مسئول، هم اکنون 14 اداره محیط بانی در شهرستان‌های استان فعال است و 10 پاسگاه محیط بانی نیز در استان وجود دارد.

وی فرهنگ سازی را مهم‌ترین اصل در کاهش شکارهای غیرمجاز عنوان و خاطرنشان کرد: نقش سازمان‌های مردم نهاد در آگاهی دادن به مردم و حفاظت از حیات وحش بی‌تاثیر نیست.

چراغی از حیات وحش به عنوان یک سرمایه ملی یاد کرد که همه باید در حفظ آن کوشا باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *