سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت موفق به دستگیری 6 شکارچی متخلف در پناهگاه حیات وحش هامون شد. به…

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت موفق به دستگیری 6 شکارچی متخلف در پناهگاه حیات وحش هامون شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سیستان و بلوچستان، محمودی افزود: یگان حفاظت پس از یک سری برنامه ریزی فشرده و ارائه راهکارهای علمی و عملی و برنامه ریزی‌های گسترده گشت زنی به صورت مداوم و یکپارچه، موفق شد در منطقه سیستان و در حوزه پناهگاه حیات وحش هامون 6 نفر متخلف شکار و صید را دستگیر کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: از یکی از متخلفین دستگیر شده 3 قطعه پرنده از نوع آبچلیک و اگرت کشف و ضبط شد و خوشبختانه سایر متخلفان که در حال شکار و تیر اندازی بودند و با اقدام فوری یگان موفق به شکار نشده بودند و بلافاصله از شکارشان جلوگیری شد که پس از این مرحله و جمع آوری مستندات و مدارک لازم، موضوع برای رسیدگی به مراجع محترم قضایی استان تحویل شد.

محمودی بیان کرد: یگان حفاظت با برنامه ریزی‌های منطقی و علمی بر پایه وسعت و پراکندگی مناطق در یک برنامه جامع و اجرایی دور جدیدی از گشت زنی‌ها و اقدامات کنترلی را در برنامه دارد که بر اساس آن حضور گسترده همیاران محیط زیست در مناطق به صورت دوره‌ای و شبکه‌ای و اطلاع رسانی دقیق و از سویی گشت زنی‌های برنامه ریزی شده و هم‌چنین گشت‌های بدون اطلاع و سرزده امنیت شکارچیان را به حداقل‌های ممکن خواهد رساند.

وی عنوان کرد: از مردم استان می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف‌های زیست محیطی اعم از شکار و صید و یا تخلفات حوزه‌های ایجاد آلودگی زیست محیطی موضوع را به این اداره کل اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *