دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۴۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: طی هفته گذشته 11 نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز توسط حفاظت محیط زیست لردگان…

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: طی هفته گذشته 11 نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز توسط حفاظت محیط زیست لردگان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

شهرام احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، با تاکید بر افزایش گشت و کنترل، خصوصاً در مناطق تحت مدیریت این اداره کل در استان، اظهارکرد: طی هفته گذشته مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان در شهرستان لردگان موفق به دستگیری 11 نفر متخلف شکار و صید غیرمجاز شدند.

وی با بیان این‌که 150 قطعه ماهی صید شده از نوع کپور و 9 قطعه پرنده شکار شده نیز کشف و ضبط شد، افزود: در جریان این دستگیری 7 قبضه اسلحه از این متخلفان کشف و ضبط و پرونده آنان به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

احمدی گفت: با انگیزه‌ای که در ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان وجود دارد امید است در کنار برنامه‌های آموزشی و تنویر افکار عمومی در آینده نزدیک شاهد حفاظت بهتر و موثرتری از تنوع زیست استان باشیم.

به گزارش ایسنا، شهرستان لردگان با وسعت 3420 کیلومتر مربع معادل 20.8 درصد از مساحت استان چهارمحال و بختیاری را به خود اختصاص داده است. این شهرستان در جنوب استان واقع شده و به لحاظ طبیعی و آب و هوایی یکی از نقاط مستعد و مناسب سرمایه‌گذاری در صنعت توریسم و گردشگری در تمامی طول سال است.

رودخانه‌های مهم خرسان و ارمند که از سرشاخه‌های اصلی کارون هستند در این شهرستان جریان دارند و بر همین اساس سدهای مهمی چون کارون ۴، سدهای خرسان ۱و۲و۳و کارون ۵ بر روی رودخانه‌های شهرستان احداث و یا در حال احداث و مطالعه هستند و سهم عمده‌ای از آب استان را به خود اختصاص داده است.

شهرستان لردگان دارای بیشترین اراضی جنگلی در سطح استان با مقدار ۱۵۸هزار هکتار است که اغلب گونه‌های آن‌را بلوط و بنه تشکیل داده و بیشتر در نواحی غربی و جنوبی شهرستان گسترده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *