سه شنبه، ۱۲ فروردین ۹۳ - ۰۶:۴۳

به گزارش میهن پست – سازمان سنجش آموزش کشور، مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تقویم های…

به گزارش میهن پست – سازمان سنجش آموزش کشور، مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تقویم های مربوط به آزمون هایی که در سال ۹۳ برگزار می شوند را اعلام کرده اند. بر اساس این تقویم اولین آزمون، کنکور دستیاری تخصصی پزشکی است که در اردیبهشت ماه سال ۹۳ برگزار می شود.

به  نقل از مهر، سال ۹۳ نیز مانند سال های گذشته مملو از آزمونهای متعدد است که داوطلبان بسیاری خود را برای آنها آماده کرده اند. برخی از آزمون ها در بهار و ابتدای تابستان برگزار می شود و برخی دیگر نیز در نیمه دوم سال ۹۳ برگزار خواهد شد.

اولین آزمونی که در سال ۹۳ به صورت کشوری برگزار می شود چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی است که در ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۹۳ برگزار می شود و فارغ التحصیلان پزشکی عمومی در این آزمون مهم کشوری شرکت می کنند.

دومین آزمون کشوری که در سال ۹۳ برگزار می شود ﺁﺯﻣﻮﻥ ﺩﻭﺭﻩ ﻛﺎﺭﺷﻨﺎﺳﻲ ﺍﺭﺷﺪ ﻧﺎﭘﻴﻮﺳﺘﻪ ﺳﺎﻝ ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی است که داوطلبان در روزهای ۸ و ۹ و ۱۰ خردادماه ۹۳ در آن شرکت می کنند.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ وزارت بهداشت، با توجه به هم زمان بودن با زمان آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ دانشگاه آزاد اسلامی و به منظور کمک و ایجاد فرصت شرکت در هر دو آزمون برای داوطلبان از هشتم و نهم خرداد به ۲۲ و ۲۳ خرداد تغییر یافته است.

مهمترین آزمون در سال ۹۳ آزمون سراسری است که امسال نیز مانند سال گذشته داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۳ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری و مجازی و بین الملل دانشگاه ها و همچنین کد رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیر انتفاعی در آن شرکت می کنند.

آزمون سراسری سال ۹۳ در روزهای پنجم و ششم و هفتم تیرماه ۹۳ برگزار می شود و یک میلیون و ۳۴ هزار و ۷۵۴ نفر در این آزمون شرکت دارند.

در تیرماه سال ۹۳ بیست و هشت آزمون پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال ۹۳  و اولین آزمون ملی ویژه فارغ التحصیلان دندانپزشکی خارج از کشور نیز برگزار می شود.

نتایج آزمونهای کشوری از جمله آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ و آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال ۹۳ در بهار و تابستان ۹۳ اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.