پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۰

شهردار قزوین با اشاره به تعداد زیاد چاه‌های غیرمجاز استان گفت: بی‎توجهی به چاه‌های غیرمجاز دشت قزوین را نابود می‌کند. به گزارش خبرنگار…

شهردار قزوین با اشاره به تعداد زیاد چاه‌های غیرمجاز استان گفت: بی‎توجهی به چاه‌های غیرمجاز دشت قزوین را نابود می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قزوین، مسعود نصرتی در جلسه شورای آموزشی، پژوهشی، فناوری و اتاق فکر اداره کل محیط‌ زیست استان قزوین، با اشاره به لزوم به‌روز کردن اسناد آمایش استان افزود: مسولین در تهیه‌ی این سند باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را مشخص کنند و به این بخش توجه بیشتری داشته باشند چراکه این امر در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب می‌تواند موثر باشد.

نصرتی، توجه به باغستان سنتی قزوین با وسعت 2650 هکتار، بوستان 1800 هکتاری باراجین، منطقه نمونه گردشگری کامان وزرشک و همچنین دریاچه اوان را در تهیه‌ی سند آمایش استان کمرنگ ذکر کرد و افزود: توجه به این پتانسیل‌ها می‌تواند در حوزه اکوتوریسم مهم باشد.

شهردار قزوین، سایت دفن زباله محمد آباد را ویژه‌ی زباله‌های خانگی اعلام کرد که قابلیت پوشش زباله‌های بیمارستانی و صنعتی را دارد و به همین جهت برنامه ریزی برای آن ضروری است.

وی، دیگر مشکل جدی استان را نیروگاه شهید رجایی دانستو تصریح کرد: این نیروگاه به دلیل استفاده از سوخت مازوت آلودگی زیادی برای استان داشته و اقلیم منطقه را بر هم زده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.