پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در درس اخلاق خود با اشاره به حادثه غدیر خم اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی در درس اخلاق خود با اشاره به حادثه غدیر خم اظهار داشت: حادثه غدیر برای همیشه تاریخ یک ترازو را برای سنجش مسیر حق و باطل ایجاد کرد.

امام جمعه ورامین افزود: دشمنان اسلام به خوبی متوجه شدند که غدیر نقطه اتکا و رمز پیشرفت و ترقی مذهب تشیع خواهد بود به همین خاطر از روزهای نخستین این واقعه تا امروز با دسیسه چینی و توطئه افکنی، تلاش کردند تا با ایجاد شبهه در حادثه غدیر، اهمیت آن را نزد مسلمانان کم رنگ کنند.

وی ادامه داد: پیام غدیر به زمان و مکان خاصی تعلق ندارد بلکه این حادثه این پیام را به گوش همه مردم جهان در همه عصرها و زمان ها رساند که تنها راه نجات بشریت از گردنه های سخت و دشوار، ولایت است و هر کس می خواهد از  این مسیر با سربلندی بیرون بیاید باید از ولایت تبعیت کند.

محمودی اضافه کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی با بینش عمیق و بصیرت مثال زدنی خود به خوبی پیام غدیر را درک کردند و از همان آغاز نهضت اسلامی خود، ایجاد حکومتی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه را به مردم نوید دادند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین عنوان کرد: همانطور که پس از حادثه غدیر، برخی از دشمنان اسلام به مقابله با این واقعه پرداختند، برخی از مخالفان امام و انقلاب اسلامی نیز با تفکر ایجاد حکومتی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه مخالفت کردند که گذر زمان به خوبی بصیرت و بینش امام را به همگان نشان داد.

وی بیان داشت: دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تمام منافع خود را در خطر می دیدند به همین خاطر با انجام دسیسه های مختلف تلاش کردند تا نظام اسلامی را زمین گیر کنند که در این میان آنچه توانست این کشور و سرزمین را حفظ و محافظت کند، ولایت بود.

محمودی گفت: در فتنه های سال 1378 و 1388 که هیچگاه از ذهن ملت ایران پاک نخواهد شد، تمام نهادهای قانونی دچار سردرگمی شده بود و آنچه توانست کشتی انقلاب را به ساحل امنیت برساند، ولایت و رهبری مقام معظم رهبری بود.

این مسئول تأکید کرد: دشمن امروز با تمام توان تلاش دارد تا میان مسئولان و مردم کشور فضای بدینی را حاکم سازد زیرا رسیدن به منافع خود را در سایه اختلاف و تفرقه مسئولان جستجو می کند به همین خاطر همه ما وظیفه خطیر و دشواری برعهده داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.