جمعه، ۰۲ آبان ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدي ظهر جمعه در مراسم آغازين رزمايش الي بيت المقدس كه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدرضا نقدي ظهر جمعه در مراسم آغازين رزمايش الي بيت المقدس كه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: حمله به وحدت و همدلي كشورمان يكي از برنامه هاي اصلي دشمن است و به همين دليل ما بايد هوشيار بوده و در راستاي مقابله با اين توطئه ها با بصيرت عملي كنيم.

وي با اشاره به تلاش دشمن در راستاي ايجاد اختلاف در كشورمان گفت: دشمنان نظام اسلامي به ويژه دنياي استكبار با به راه انداختن 93 شبکه ماهواره‌ای پلید که 26 شبکه آنها با گویش‌های ایرانی فعالیت می‌کنند از زبان اهل تشیع به اهل سنت اهانت کرده و با زبان اهل تسنن به اهل تشیع توهین روا می‌دارند.

رئيس بسيج مستضعيفن كشور گفت: همچنان كه رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز بارها تاكيد كرده اند توهين به مقدسات اسلامي حرام است ولي این شبکه‌ها که مرکز بیشتر آنها در انگلیس و برخی هم در آمریکاست با دعوت از افرادی به ظاهر روحانی مشغول اهانت به مقدسات مذاهب مختلف اسلامی هستند تا میان مسلمانان اختلاف بیاندازند و در راستاي رسيدن به اين توطئه خود از تمامي ظرفيت هاي در اختيار بهره برداري مي كند.

وي به هوشياري و بصيرت ملت ايران در راستاي مقابله با توطئه هاي دشمن اشاره كرد و يادآور شد: ملت ايران اسلامي در شرايط مختلف با حضور خود در صحنه تمامي توطئه ها و دسيسه هاي دشمنان را خنثي كرده است و امروز نيز به معني واقعي كلمه مي توان وحدت را در بين شيعه و سني در كشورمان مشاهده كرد كه اين مهم الگويي براي ديگر كشورهاي جهان است.

سردار نقدي با اشاره دفاع مردم از ايران اسلامي در مناطق مختلف كشور، گفت: امروز هم شيعه و هم سني به اندازه يكسان از مرزهاي ايران اسلامي دفاع مي كنند و اين وحدت و همدلي است كه باعث مي شود تا دشمن از هر ابزاري براي عملي كردن توطئه ها و دسيسه هاي خود استفاده كند ولي به ياري خداوند متعال و درايت مردم و مسئولان نظام تاكنون از اجرايي كردن دسيسه هاي خود ناتوان بوده است.

وی با اشاره به احساس مسئوليت جوانان ايران اسلامي در خصوص وضعيت سيار مسلمانان به ويژه در كشورهاي منطقه افزود: امروز گروه‌های مختلف ملت مسلمان ایران درخواست اعزام به میدان‌های مختلفی چون غزه، کوبانی، سوریه و عراق را مطرح می‌کنند تا از برادران و خواهران دینی خود دفاع کنند ولی ما به این عزیزان می‌گوییم که آنها خود رزمنده دارند و نیاز امروز آنها تنها پشتیبانی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور ضمن انتقاد از سكوت كشورهاي اسلامي در خصوص وضعيت مسلمانان در منطقه عنوان كرد: متاسفانه اکنون کسانی که باید به این مسلمانان کمک کنند در صف صهیونیست‌ها قرار گرفته‌اند و کشورهایی چون مصر، ترکیه و اردن راه را برای کمک به مردم مسلمان گرفتار بسته‌اند و اين بزرگترين جنايت در حق مردم مظلوم در منطقه به شمار مي رود.

وی در بخش ديگري از سخنان خود در اين مراسم به ديگر تهدیدهای دشمن علیه کشور اشاره کرد و گفت: تهدیدی که امروز متوجه کشور ماست بيشتر در حوزه فرهنگی است و دشمن تلاش مي كند كه در اين بخش نيز با استفاده از شبكه هاي ماهواره اي و همچنين فضاي مجازي هويت و فرهنگ ما را نشانه برود.

سردار نقدی با اشاره به گسترده شدن فعاليت هاي دشمن در فضاي مجازي و شيكه هاي اجتماعي براي ضربه زدن به نظام اسلامي اظهار داشت: رسانه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی مفسده انگیز امروز در تلاش هستند تا ایمان و وحدت را که سلاح لشکر اسلام در مقابله با مستکبران است از آنها بگیرند و هوشیاری در برابر این توطئه یک ضرورت است.

وی با اشاره به لزوم هوشياري مردم استان كردستان در راستاي مقابله با توطئه هاي دشمن گفت: همه ما بویژه مردم سرافراز و غیور کردستان باید همواره راه کسانی چون قادرخان‌زاده‌ها و شهیدان راه وحدت چون شهید ماموستا شیخ‌الاسلام را ادامه داده و راه توطئه افکنی دشمنان را سد کنند.

سردار نقدي با اشاره به جايگاه امروز بسيج در راستاي دفاع از نظام اسلامي بيان كرد: امروز بسيج مدافع اصلي عزت و ضرف ايران اسلامي است و به همين دليل مردان و بانوان بسيجي با حضور خود در صحنه آماده دفاع از نظام اسلامي در تمامي حوزه ها هستند.

وي به پيروزي به دست آمده به دنبال رشادت هاي بسيج در كشورمان اشاره كرد و گفت: بسيج با حركت در مسير انقلاب اسلامي و در راستاي دفاع از دين مبين اسلام از هيچ تلاش و كوششي دريغ نكرده است و به همين دليل است كه در تمامي عرصه هاي كه ورود كرده به موفقيت رسيده است.

وي به روند برگزاري رزمايش الي بيت المقدس در كردستان اشاره كرد و گفت: خوشبختانه برگزاري اين رزمايش در كردستان با برنامه ريزي خوبي صورت گرفته است و انتظار مي رود كه بسيجيان شركت كننده بتوانند توان دفاعي و رزمي خود را به خوبي به نمايش بگذارند.

سردار نقدي با اشاره به آموزش هاي ارائه شده به گردان هاي حاضر در اين همايش گفت: گردان‌های شرکت کننده در این رزمایش سه دوره آموزشی طی کرده‌اند و در فاصله دو رزمایش الی‌بیت‌المقدس ميزان توان نيروها افزايش قابل توجهي داشته است.

وي پيام اصلي حضور بسيجيان كردستان در اين رزمايش را خطاب به صهیونیست‌ها و حامیان انها عنوان كرد و افزود: امروز بسيجيان كردستان با حضور در اين رزمايش اعلام مي كنند كه ما با جسم و روح خود آماده آزاد کردن همه سرزمین‌های اسلامی هستیم و به همين دليل اين حضورها باعث ترس و دلهره بيشتر مردم شده است.

رزمايش الي بيت المقدس با حضور 20 هزار بسيجي استان كردستان و از صبح امروز در محل پادگان امام علي (ع) در سنندج آغاز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *