دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با نماینده سازمان ملل در عراق با ادامه حملات به دولت مرکزی عراق، خواستار کمک این سازمان…

رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با نماینده سازمان ملل در عراق با ادامه حملات به دولت مرکزی عراق، خواستار کمک این سازمان در اجرای همه پرسی جدایی طلبانه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از «سومریة نیوز»، مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق در دیدار با «نیکولای میلادینوف» نماینده سازمان ملل در عراق، گفت: بهبود وضع حالی در عراق نیازمند تغییر رویه دولت مرکزی بغداد است و دولت باید به اشتباهات خود اعتراف کند.

بارزانی در بیانیه صادر شده پس از دیدار با نیکولای میلادینوف گفت: در طی 10سال اخیر کردستان عراق آماده هرگونه همکاری با دولت مرکزی عراق بود ولی آن‌ها از اجرای قانون اساسی سر باز زدند.

بارزانی در حالیکه به طور یکجانبه تمامی بحران را بر گردن دولت مرکزی می‌انداخت، گفت: سیاست‌های اشتباه و اهمال طرف مقابل موجب عمیق‌تر شدن بحران در عراق شده است و ضروری است که فضای باز سیاسی ایجاد شود.

وی در اشاره به اوضاع کرکوک و مناطق کردی دیگر، گفت: این مناطق برای کردستان است، نیروهای پیشمرگه در آن‌ها برای حمایت از تمامی موضوعات، حضور دارند و نیروهای پیشمرگه در این مناطق باقی می‌مانند.

رئیس منطقه کردستان عراق، با اشاره به همه‌پرسی جدایی طلبانه گفت: کردستان مصمم اجرای همه پرسی برای استقلال است و از سازمان ملل خواست در اجرای این همه پرسی همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *