دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۰

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اجرای فاضلاب در استان کرمان افزود: هیچ مشارکت و همراهی…

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اجرای فاضلاب در استان کرمان افزود: هیچ مشارکت و همراهی در فاضلاب استان کرمان وجود ندارد و هیچ هزینه‌ای در بحث صرفه‌جویی آب نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کویر، «شهباز حسن‌پور» صبح امروز(دوشنبه 24 شهریورماه) در جلسه شورای حفاظت آب استان کرمان گفت: مسئولیت اجتماعی شرکت‌های بزرگ و مادر تخصصی استان در بحث آب چیست؟ این مسأله باید در طرح نجات استان در نظر گرفته شود.

وی با انتقاد از وضعیت اجرای فاضلاب در استان کرمان افزود: هیچ مشارکت و همراهی در فاضلاب استان کرمان وجود ندارد و هیچ هزینه‌ای در بحث صرفه‌جویی آب نشده است.

نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید واحدهای صنعتی و معدنی درصدی از پول خود را در بحث آب بیاروند و متأسفانه شاهد برخی سوءاستفاده‌هایی از آب در بحث صنعت هستیم.

براساس این گزارش، حجت الاسلام «موسی غضنفرآبادی» نماینده‌ی مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: بهترین آب شرب در بم برای کشاورزی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: چهار شهرستان شرقی کمترین بارندگی را در استان کرمان دارند و باید این شهرها در انتقال آب از دریای عمان در نظر گرفته شوند.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های شرق استان کرمان خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی آب با سرعت قابل انجام است و باید به آن توجه کرد چون انتقال آب به استان طول می‌کشد.

به گزارش ایسنا، «حسین فتاحی» نماینده‌ی شهربابک در مجلس شورای اسلامی گفت: روزانه 50 هزار مترمکعب آب از شهربابک به مس منتقل و بی‌رویه برداشت و مصرف می‌شود.

وی افزود: در صورت کنترل بخشی از این آب می‌توانیم آب را به سفره‌های زیرزمینی برگردانیم.

نماینده‌ی شهربابک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سه شهر در شهرستان شهربابک با مشکل آب مواجه هستند و آب سالم بی‌رویه به صنعت داده می‌شود در حالی که نباید بی‌رویه استفاده شود.

فتاحی خاطرنشان کرد: باید طرح نجات آب استان کرمان در عمل انجام و برای چاه‌های غیرمجاز فکر اساسی شود.

وی یادآور شد: مهم‌ترین مسأله برای صنعت، انتقال آب است و باید مصرف آب در کشاورزی کنترل شود. 40 لیتر آب در ثانیه در کشاورزی مصرف می‌شود و 10 نفر اشتغال دارند و در حالی که هر لیتر آب در صنعت برای 9 نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.