پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۶

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس معتقد است: مدیران پروازی آسیب جدی به استان وارد کردند. امیر خجسته با حضور در دفتر…

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس معتقد است: مدیران پروازی آسیب جدی به استان وارد کردند.

امیر خجسته با حضور در دفتر ایسنای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، افزود: مدیران پروازی بهتر است پیش از ورود به استان با همسران‌شان هماهنگ کرده و وضعیت خود را تعیین تکلیف کنند. به شدت با حضور مدیران پروازی در استان برخورد کردیم، به طوریکه امروز تعداد آنها به حداقل رسیده و غالبا بومی شده‌اند.

خجسته تصریح کرد: مدیران تحول گرا، مبتکر و خلاق، خستگی ناپذیر و با برنامه باید زمام امور را در دست گیرند و تنها عشق خدمت داشته باشند نه مدیریت. نمایندگان به عنوان ناظران نمی‌توانند شاهد حضور مدیری در استان باشند که دچار روزمرگی شده است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت بر رشد نیروهای بومی و حضور نیروهای غیربومی خستگی ناپذیر در صورت ضرورت، تاکید کرد و گفت: به نیروهای غیربومی احترام می‌گذاریم، اما معتقدم باید حتی یک بار هم که شده، نیروهای بومی را به دور از هر گونه تخریب تست کنیم تا رشد کنند.

وی با بیان اینکه استان باید نیروهای بومی را بپذیرد و آنها را تضعیف نکند، خاطرنشان کرد: مدیران بومی و غیربومی در گذشته به هیچ عنوان به دنبال جذب سرمایه‌گذار نرفتند که این امر یکی از مشکلات اساسی به شمار می‌رفت، اما در طول دو سال گذشته استان در جذب سرمایه گذار که نتیجه آن اشتغالزایی برای جوانان است، ورود خوبی داشته است.

به اعتقاد خجسته، برخی مدیران پس از گذشت دو سال از دوران مدیریتی خود هنوز مسیر حرکت را نمی‌دانند و اثرگذار نیستند.

خجسته درباره میزان پیشرفت پروژه مسکن‌ مهر در همدان گفت: اجرای برخی پروژه‌های مسکن مهر خوب بود اما برخی دیگر از پروژه‌ها به علت توان نداشتن مردم در تامین منابع مالی و روی آوردن به قراردادهای سه جانبه از کیفیت چندانی برخوردار نیست، چرا که پیمانکار بر پروژه نظارت نداشته است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم قانون را اجرا کنیم باید افرادی که با ساخت و اجرای پروژه‌های مسکن مهر در ارتباط بوده‌اند را به دادگاه احضار کنیم، اما متاسفانه چون افراد زیادی درگیر این مساله هستند در این رابطه اغماض می کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح مسکن مهر و نه نحوه اجرای آن اظهار رضایت کرد و افزود: ما به شیوه اجرای طرح انتقاد داریم و فرق نمی‌کند این طرح مربوط به کدام دولت است، چراکه جناحی نیستیم و مردمی عمل می‌کنیم.

خجسته درباره ساخت اداره دادگستری در زمینی واقع در منطقه سعیدیه گفت: افراد زیادی برای اعتراض به این مساله به دفترم مراجعه کرده‌اند و در این راستا با دادگستری، استانداری و مرکز مکاتباتی انجام داده‌ایم. اگر در استان پاسخ قانع کننده نشنویم از طریق مرکز وارد عمل می‌شویم. شهرداری، مسکن و شهرسازی و معاون عمرانی استاندار نیز باید نظر کارشناسی خود را در خصوص این اقدام ارائه کنند، به طوریکه اگر واقعا کارشناسی باشد بحثی نیست اما اگر جوانب کار در نظر گرفته نشده باشد فکر نمی‌کنم دادگستری هم در مقابل نظر کارشناسان مقاومتی از خود نشان دهد. پس از گزارش کارشناسان مربوطه موضوع گیری خواهم کرد.

خجسته درباره آزادراه همدان – ساوه گفت: 30 کیلومتر از آزادراه رها شده بود که گفته می‌شد به دلیل این است که برای ادامه کار اعتباری موجود نیست، اما با فشاری که به وزیر در مجلس آوردیم و پس از تخصیص بودجه، کم کاری‌ها را برطرف و کار ساخت و تکمیل آغاز شد، به طوریکه پیش بینی می‌شود تا پایان مهرماه این پروژه به سرانجام رسد. 15 کیلومتر ساخته شده و مابقی نیز تا اواخر مهر به سرانجام می‌رسد، هر چند از نوع کاری که انجام می‌شود راضی نیستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از وضعیت پیشرفت پروژه آبرسانی از سدتالوار به همدان ابراز نارضایتی کرد و گفت: متاسفانه کار به طور مطلوبی پیگیری نمی‌شود و در این راستا از وزیر نیرو خواسته ایم اوایل مهرماه از پروژه بازدید داشته باشد. پیشرفت این پروژه از سال 83 تا 91 تنها 18 درصد بوده و از آن پس تاکنون به نزدیک 50 درصد رسیده است که راضی کننده نیست.

خجسته به بودجه 57 میلیارد تومانی تخصیص یافته به این پروژه اشاره کرد و افزود: اتمام این پروژه نیازمند 300 میلیارد تومان اعتبار است، بنابراین مدیرعامل آب شرکت منطقه ای همدان باید با حضور در وزارتخانه به دنبال جذب اعتبار بیشتر باشد.

وی ادامه داد: باید برویم در وزارتخانه، داد بزنیم و با صحبت با رئیس جمهور، معاونان و وزیر مربوطه در زمینه جذب اعتبارات برای پروژه آبرسانی از سدتالوار به نتیجه مطلوب برسیم. پروسه طولانی اجرای این پروژه نشان می‌دهد مدیران متولی آنچنان که باید حرکت نکرده‌اند که آنها را بازخواست خواهیم کرد تا جوابگو باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.