جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، سردار جهانبخش کرمی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان افزود: به لطف خداوند متعال و هدایت امام…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار جهانبخش کرمی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان افزود: به لطف خداوند متعال و هدایت امام خمینی(ره) سپاه در طول چند ماه آن‌چنان فداکاری و جان‌فشانی در مقابل ضدانقلاب کرد که این امر موجب شد تا امام روز میلاد حضرت امام حسین(ع) را روز پاسدار نام‌گذاری کردند.

وی با بیان اینکه دشمن ساکت نبود و برای به چالش کشاندن نظام اسلامی تلاش می‌کرد ادامه داد: سپاه تا پایان جنگ با توان مادی و معنوی در مقابل دشمنان ایستادگی کرد و  جانفشانی‌های رزمندگان به ویژه سپاه پاسداران موجب پیروزی در جنگ شد.

سردار کرمی افزود: هدف تاسیس سپاه پاسداری از انقلاب و دستاوردهای نظام اسلامی بود و سپاه از نظام در کنار سایر نیروهای دیگر پاسداری کرده  و در جامعه حماسه‌آفرینی می‌کند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان  با اشاره به اینکه دشمن می‌خواست انقلاب را نابود کند و به همین منظور دست به حمله نظامی با پشتیبانی جهانی توسط نظام بعث عراق زد گفت:‌ قدرت‌های بزرگ شرق و غرب از این کشور حمایت می‌کردند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان وجود امام راحل در راس انقلاب و حضور مردم با روحیه عاشورایی در صحنه انقلاب توطئه دشمنان را خنثی کرد افزود:‌ سپاه در کنار نیروهای نظامی و انتظامی جانفشانی کرد.

سردار کرمی گفت: با آغاز جنگ تحمیلی سپاه دوش به دوش ارتش وارد صحنه دفاع مقدس شد و این  امر در شرایطی که دشمن به عمق کشور نفوذ می‌کرد با تدبیر تاریخی امام و اعلام بسیج عمومی مردم در قالب نهاد مقدس بسیج وارد صحنه دفاع مقدس شدند و آنچنان سپاه جانفشانی کرد که عملیات‌های غرور آفرین ثامن‌‌الائمه، بیت‌المقدس،خیبر، بدر، والفجر هشت و کمر دشمن را شکست.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) با دید عمیق و آینده‌نگری و تجربه انقلاب‌های دنیا فرمان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دادند گفت: در آغازین روزهای انقلاب، این نهاد تشکیل و در دوم اردیبهشت ماه سال 59 رسما کار خود را آغاز کرد و جوانانی که انقلاب را پی‌ریزی کرده بودند در این نهاد آغاز به فعالیت کردند و  در شرایطی که دستگاه‌های امنیتی منحل شده بود و نیروهای دیگر آمادگی نداشتند سپاه در حین بحران در کشور متولد شد.

سردار کرمی گفت:سپاه پس از جنگ بدون دریافت هزینه دولتی با احداث پروژه‌های مختلف محرومیت‌زدایی تاثیر خوبی در این حوزه داتشه است که طی سال گذشته ۷۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان اجرا شده و امسال نیز با اختصاص 70 میلیارد ریال در زمینه مشاغل خرد و زودبازده به ویژه مناطق روستایی استان وارد عمل شده است.

سردار کرمی با بیان اینکه در روزهای آغازین انقلاب همه جای کشور با مشکلات بسیاری درگیر بود افزود:‌ به لطف خداوند متعال و هدایت امام خمینی (ره) سپاه در طول چند ماه آنچنان فداکاری و جانفشانی در مقابل ضد انقلاب کرد که  این امر موجب شد تا امام روز میلاد حضرت امام حسین (ع) را روز پاسدار نامگذاری کردند.

وی ادامه داد: از دیدگاه مقام معظم رهبری امام خمینی (ره) با جهت دهی این روز و نامگذاری روز میلاد حضرت امام حسین (ع) موجب شد تا سپاه از اسلام و قرآن و انقلاب پاسداری کنند.

فرمانده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با تبریک میلاد با سعادت حضرت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) گفت: روز پاسدار و روز جانباز باید مورد توجه ویژه در برنامه‌های استان قرار گیرد.

سردار کرمی با بیان اینکه امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است که باید به آن تمسک جسته و از روش و سیره این امام همام در زندگی استفاده کرد افزود: احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از تاکیدات این امام همام است.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *