جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۸

«ایرج عبدی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در این راستا، جلسه ای با حضور وزیر تعاون، کار و…

«ایرج عبدی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در این راستا، جلسه ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و موضوع به شیوه ای اصولی پیگیری شد، تا نتیجه آن به نفع مردم باشد.

وی با بیان اینکه طرح همسان سازی بیمه های درمانی به عنوان یک قانون از سوی دولت اجرا می شود، ادامه داد: آیین نامه این طرح ابلاغ شده و با پیگیری های جدی قرار است تا ماه آینده این طرح زمینه اجرایی پیدا کند.

عبدی افزود: با اجرای این طرح، برای همه ایرانیان دفترچه بیمه درمانی پایه یا همان یکسان صادر می شود تا مردم بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی مراکز بیمارستانی و درمانی به خوبی بهره مند شوند.

** بهره مندی کارمندان و کارگران تامین اجتماعی از خدمات تمامی بیمارستان ها عبدی افزود: همچنین در راستای اجرای این طرح، کارکنان دولت و کارگران تامین اجتماعی نیز می توانند از خدمات تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد، همچنین پرداختی های این افراد به عنوان حق بیمه، به عنوان بیمه تکمیلی برای آنان محسوب می شود تا بهتر بتوانند از عهده هزینه های درمانی خود برآیند.

** طرح تامین اجتماعی برای ارایه خدمت بهتر به مراجعان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: تامین اجتماعی نیز طرحی برای ارایه خدمت بهتر به مراجعان دارد تا از این طریق بیمه شدگان بتوانند خدمات مطلوب تری از این سازمان دریافت کنند.

وی افزود: موضوع سطح بندی در خدمات درمانی، عنوان این طرح سازمان تامین اجتماعی است تا دیگر بیمه شدگان و افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی و بیمارستانی با سردرگمی و تجویز غیرمنطقی در بحث درمان خود مواجه نباشند.

اجتمام(4) ** 7268 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.