یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۲

دکتر محمد صفدری مدیرکل بیمه سلامت و رییس ستاد بیمه همگانی سلامت سیستان و بلوچستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار…

دکتر محمد صفدری مدیرکل بیمه سلامت و رییس ستاد بیمه همگانی سلامت سیستان و بلوچستان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن اعلام این موضوع، افزود: 120 هزار نفر در سیستان و بلوچستان فاقد هر نوع بیمه ای هستند.

وی گفت: طرح بیمه سلامت از یکم اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان آغاز شد که تاکنون بیش از 90 هزار نفر در شهرهای دارای بالای 20 هزار نفر جمعیت این استان در طرح نامنویسی کرده اند.

او اظهار داشت: در این طرح همه افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه سلامت یا بیمه درمان بوده و هویت ایرانی داشته باشند زیرپوشش بیمه سلامت همگانی قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه مهلت نامنویسی این طرح تمدید شده گفت: افراد فاقد بیمه در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت می توانند بدون پرداخت حق سرانه از طریق آدرس سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران به نشانی www.bimehsalamat.ir نسبت به نامنویسی اقدام کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و نمایندگی های بیمه در این سامانه نام نویسی کنند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: افرادی که دفترچه بیمه سلامت را دریافت می کنند شامل طرح تحول سلامت می شوند و این بیمه هیچ تفاوتی با سایر بیمه های زیر پوشش سازمان بیمه سلامت ایران ندارد لذا هر آنچه در تعهد بیمه سلامت برای خدمات بستری و سرپایی در نظر گرفته شده در این بسته نیز مورد تعهد است.

صفدری تاکید کرد: طرح بیمه سلامت همگانی تا بیمه شدن همه مردم در سیستان و بلوچستان ادامه دارد و صدور دفترچه نیز از امروز سوم خرداد ماه همزمان با آزادسازی خرمشهر در استان آغاز شده است.ک/3

7312/653

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.