جمعه، ۱۳ بهمن ۹۶ - ۱۱:۱۰
دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا با کشف یک قبر مارپیچی در مکریکوسیتی باستان‌ شناسان را در حالی متعجب کرده است که به…

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا با کشف یک قبر مارپیچی در مکریکوسیتی باستان‌ شناسان را در حالی متعجب کرده است که به تازگی و با کشف بقایای 9 انسان و یک کودک 2400 ساله که به شکل مارپیچ در کنار هم دفن شده‌اند می تواند خبر از برخی اسرار مراسم دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا بدهد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

بقایای عجیب این قبر باستانی 2400 ساله به 9 فرد بالغ و یک کودک تعلق دارد که انگار نشانی از دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا است که البته به گفته باستان شناسان بنابر رسم و رسوم مایایی این افراد به هنگام مرگ با هم‌ ، هم آغوش شده‌اند و به شکل مارپیچی در کنار هم به خاک سپرده شده‌اند.

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا فقط مختص این کشف نبوده و در کشفیات قبلی باستان شناسان هم روش های عجیب دیگری نیز مشاهده شده است و حالا یافته‌های اخیر که در جنوب مکزیکو سیتی نیز می‌تواند برخی از اسرار مراسم‌ ها و آئین‌های مرموز مایایی برای دفن عجیب مردگان را فاش کند.

به گفته دانشمندان، این 10 نفر که سر و دندان‌ های آسیب‌دیده داشتند ، از ساکنان اولیه در نزدیکی مکزیکو سیتی امروزی بوده‌اند که اجساد این افراد به در حالی به شکل مارپیچ در کنار هم به خاک سپرده شده‌اند که در دست برخی از این اجساد اشیای سرامیکی و سنگی دیده می‌شود و همچنین اشیایی مانند کاسه ، ظرف و گلدان در کنار آن ها به چشم می‌خورد.

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا

یکی از عوامل عموده ی دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا که بیشتر در اهرام مایا دیده شده ، این بوده است که مردم در آن دوره به شدت از مرگ می‌ترسیدند و براین باور بودند که روح کسی که می‌میرد ، توسط شیاطین دزدیده می‌شود و روش دفن عجیب مردگان توسط این قوم هم به خوبی از این موضوع خبر می دهد.

با این حال دانشمندان امیدوارند که این یافته‌ ها اطلاعات بیشتری درباره تمدن مایایی‌ها و آئین‌های تدفین مرموز آنها به ارمغان آورد بنابراین این اجساد توسط متخصصان موسسه ملی انسان‌ شناسی و تاریخ انسانی در تلالپان در نزدیکی مکزیکو سیتی پیدا شدنده اند فرایند بیشتر تحقیق و بررسی بر روی آن ها آغاز شده است.

بد نیست بدانید که این گور دسته جمعی در عمق 1/5 متری زمین کشف شد و اولین قبر دسته جمعی است که در این منطقه پیدا شده که متخصصان امیدوارند که در بررسی کامل گورها بتوانند زیورآلات یا لوازم دیگری پیدا کنند که به عنوان توشه راه مردگان برای سفر به دنیای پس از مرگ با آنها به خاک سپرده می‌شد.

دفن عجیب مردگان توسط قوم مایا

بد نیست بدانید که از این 10 اسکلت دو مورد از آن متعلق به زن و یک مورد متعلق به مرد است ، جنسیت باقی اجساد بعد از آنالیزهای بیشتر مشخص خواهد شد.

به گفته متخصصان، هشت مورد از این اسکلت‌ها متعلق به افراد بالغ است و یکی از آنها یک کودک سه تا پنج ساله است. همچنین یک نوزاد چند ماهه نیز بین این بقایا وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.