چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۹ - ۱۲:۲۷
دقیق ترین عکس از دهانه‌ های ماه

اندرو مک‌کارتی عکاس حرفه ای که در تهیه تصاویر نجومی مهارت خاصی دارد توانسته دقیق ترین عکس از دهانه‌ های ماه را ثبت…

اندرو مک‌کارتی عکاس حرفه ای که در تهیه تصاویر نجومی مهارت خاصی دارد توانسته دقیق ترین عکس از دهانه‌ های ماه را ثبت کند. برای مشاهده تصاویر در ادامه با ما همراه شوید.

یک عکاس حوزه نجوم توانست تصویر بسیار دقیقی از دهانه‌های ماه به ثبت برساند. “اندرو مک‌کارتی”(Andrew McCarthy) یک عکاس آمریکایی است که موفق شد واضح‌ترین تصویر دهانه‌های ماه را با ترکیب چندین عکس از سطح ماه به ثبت برساند. دقیق ترین عکس از دهانه‌ های ماه

وی با کنار هم قرار دادن هزاران تصویر ماه در فازهای قمری، سطح ماه را با شکوهی هرچه تمام‌تر به تصویر کشید.با توجه به افزایش تدریجی نور بازتاب شده از سطح ماه به سمت زمین، ثبت این تصویر ۲ هفته طول کشید.

دقیق ترین عکس از دهانه‌ های ماه

همچنین با توجه به تغییر نور که به دلیل “سایه مرز قمری”(خط جداکننده بخش‌های تاریک و روشن ماه) اتفاق می‌افتد، ویژگی‌های ماه همچون دهانه‌های آن کشیده و طولانی به نظر می‌رسد.

هنگامی‌که خورشید به “سایه مرز”، افق ماه نزدیک‌تر می‌شود، سایه‌های طولانی ایجاد می‌کند که سبب می‌شود سطح ماه سه‌بعدی به نظر برسد.

این سایه‌ها سطح ماه را واضح‌تر نشان می‌دهد و ویژگی‌هایی مانند دهانه‌های آن را قابل توجه‌تر می‌کنند. نتیجه عکاسی اندرو مک‌کارتی، ثبت تصویری شد که دهانه‌ها، گودی‌ها و عیب‌های همسایه ۴.۵ میلیارد ساله زمین را به وضوح نشان می‌دهد. بنا به اعلام ناسا، بسیاری از دهانه‌های ماه نزدیک به “سایه مرز” این کره است چرا که ارتفاع زیاد آن‌ها تشخیص شان را آسان‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.