دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۹

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از خانه ملت، حسن قالیباف اصل افزود: علاوه بر آن زمانی که سرمایه گذار می…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از خانه ملت، حسن قالیباف اصل افزود: علاوه بر آن زمانی که سرمایه گذار می بیند در قانون بودجه یک ساله کشور متغیرهای بلند مدت سرمایه گذاری تغییر می کند، اعتمادش نسبت به سرمایه گذاری کم می شود و نمی تواند پیش بینی درستی از آینده بازار داشته باشد.

وی در خصوص پیش بینی آینده بازار بورس گفت: بهترین بازار برای سرمایه گذاری، بازار بورس محسوب می شود به دلیل اینکه بازاری شفاف و تحت نظارت است و شرکت های پذیرفته شده در بورس به نوعی گلچین شرکت های صنعتی محسوب می شوند.

قالیباف اصل با بیان اینکه باید شرایط به نحوی فراهم شوند که مردم در بازار بورس سرمایه گذاری کنند، گفت: جذب نقدینگی ها جامعه به کنترل تورم و هدایت سرمایه های اندک به سمت بازار بورس و تولید منتهی خواهد شد.

وی با تاکید بر این نکته که برای تامین مالی فعالیت های مولد اقتصادی باید از ظرفیت های بازار بورس استفاده کرد، ادامه داد: سال گذشته سال خوبی برای سرمایه گذاری در بورس و تامین مالی بخش تولید بود که متاسفانه این فرصت از دست رفت.

قالیباف اصل در تشریح علل از دست رفتن فرصت استفاده از بازار صعودی بورس در سال گذشته، گفت: به دلیل اتخاذ برخی تصمیمات کوتاه مدت که متغییرهای بلند مدت اقتصادی شرکت ها را تحت تاثیر قرار داد، بازار فرصت جذب بیشتر سرمایه ها را از دست داد.

مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران یادآور شد: رفع مشکل کمبود نقدینگی و رکود اقتصادی می تواند به رشد بازار بورس منتهی شود.

مدیر عامل بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر تدوین قوانین پایدار در بازار بورس، گفت: تدوین قوانین شفاف و باثبات و همچنین فراهم آوردن شرایط برای پیش بینی نسبی آینده بازار بورس از عوامل مهم در تقویت این بازار است.

وی در خصوص وضعیت بازار بورس گفت: بزرگترین حمایت از بازار سرمایه ایجاد شفافیت در بازار است بنابراین دولت و مجلس باید کمک کنند قوانین و مقررات شفاف و با ثبات تدوین شود.

مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ادامه داد: باید توجه داشت تغییر قوانین مانع سرمایه گذاری در بازار بورس است بنابراین باید در بازار بورس اوراق بهادار تهران که نمادی از بازار ثانویه محسوب می شود و همچنین در بخش واقعی اقتصاد در قوانین ثبات به وجود آید.

قالیباف اصل گفت: اگر دولت و مجلس در تدوین قوانین به این نکته توجه کنند که قوانین در جهت حمایت از بازار و پایدار باشد زمینه تقویت بازار بورس فراهم خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه تزریق نقدینگی دولت به بازار بورس چه تاثیری بر بازار داشته است؟ گفت: تزریق نقدینگی مفید بوده اما نکته مهم برای تقویت بازار این است که به توان آینده بازار را به صورت نسبی پیش بینی کرد.

قالیباف اصل گفت: شفافیت قوانین و امکان پیش بینی نسبی بازار بورس عامل تقویت این بازار خواهد بود.

اقتصام(1)** 9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.