شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، عظیم ثابت درباره علت افت امروز بورس، افزود: اکنون بازار سرمایه…

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، عظیم ثابت درباره علت افت امروز بورس، افزود: اکنون بازار سرمایه در دوران گذار قرار داشته و جو انتظار از وضعیت آتی مذاکرات هسته ای، قیمت گذاری جدید و افزایش قیمت حامل های انرژی در بازار سرمایه حاکم است.

وی با بیان اینکه اولویت دولت کنترل تورم و نقدینگی و سر و سامان دادن به مذاکرات هسته ای است، افزود: امضا نشدن پیش نویس مذاکرات در ماه گذشته، باعث افت بورس شد و در حال حاضر بازار منتظر ادامه مذاکرات در تیرماه و گشایش در پرونده هسته ای است.

ثابت با اشاره به اینکه در حال حاضر اقتصاد وضعیت انقباضی داشته و در بازارهای دیگر هم خبری نیست، خاطرنشان کرد: باید دوران گذار را پشت سر گذاشت و دید افزایش قیمت محصولات و صنایع مهم و نیز مذاکرات هسته ای به کجا می رود؛ زیرا از ابتدای سال تاکنون چندین بار قیمت گذاری خودرو، سیمان، لبنیات و مواد پتروشیمی مطرح شده اما نتیجه ای حاصل نشده است.

این کارشناس بورس با بیان اینکه در حال حاضر بازار سرمایه با سه موضوع گره خورده است، اظهار داشت: در حال حاضر بورس تهران در انتظار مشخص شدن تکلیف مذاکرات هسته ای، اقتصاد جهانی، اصلاح قیمت های داخلی و قیمت گذاری صنایع با توجه به افزایش حامل های انرژی است و تا تکلیف این موضوعات روشن نشود، نمی توان انتظار رشد قیمت ها را داشت.

ثابت با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین نسبت قیمت به عایدی (P/E ) در بورس تهران به کمتر از 6 مرتبه رسیده است، مشکل فعلی بازار را کمبود نقدینگی دانست و عنوان کرد: حجم معاملات بورس نشان می دهد که حالت انتظار در بازار سرمایه حکمفرماست.

مدیر عملیات بازارگردانی تامین سرمایه آرمان آینده بازار را مثبت دانست و افزود: با تمام این شرایط، آینده بازار سرمایه مثبت است زیرا در یکسال گذشته قدم های مثبتی برداشته شده است. درعین حال، مسئولان باید به بازار سرمایه توجه کنند تا بازار بالندگی و جایگاه خود را حفظ کند.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.