چهارشنبه، ۰۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۵

رئیس اورژانس استان زنجان گفت: اورژانس زنجان با کمبود نیروی انسانی مواجه است، از این رو پایگاه فوریت‌های پزشکی داخل شهر از استاندارد…

رئیس اورژانس استان زنجان گفت: اورژانس زنجان با کمبود نیروی انسانی مواجه است، از این رو پایگاه فوریت‌های پزشکی داخل شهر از استاندارد موجود پایین‏‌تر است.

سیدرضا موسوی‎زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر انتظاراتی که مردم از اورژانس استان زنجان دارند نابجاست، چرا که ما با کمبود نیروی انسانی در داخل شهر مواجه هستیم و اگر پایگاه‎های ارمغانخانه، پونک و اسلام راه‎اندازی شود تا حد قابل توجهی این مشکل مرتفع خواهد شد.

وی افزود: به دلیل کمبود نیروی انسانی، امدادگران نمی‎توانند به موقع در محل حادثه حضور پیدا کنند. هم‌چنین ترافیک شهری نیز یکی دیگر از این مشکلات است. در واقع کمبود نیرو یک طیف کشوری دارد که تا آذرماه امکان جذب نیروی جدید وجود ندارد.

موسوی‎زاده در خصوص اورژانس هوایی نیز تصریح کرد: مراحل اولیه طرح اورژانس هوایی در یکسری از استان‎ها به صورت آزمایشی در حال اجراست و استان زنجان تحت پوشش سایر استان‎ها نظیر همدان و تبریز است؛ در واقع تبریز قطب زنجان در این خصوص است که در صورت نیاز در استان هم اجرایی خواهد شد.

رئیس اورژانس استان زنجان در خصوص وضعیت مزاحمت‎های تلفنی، یادآور شد: مزاحمت‎های تلفنی در حوزه اورژانس استان بسیار زیاد است، به طوری که اگر در نحوه امدادرسانی در برخی از حوادث وقفه ایجاد شود ممکن است این وقفه جان افراد را به خطر اندازد که باید فرهنگ‌سازی عمیق در این راستا صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.