شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۹

در حال حاضر بیش از سه هزار و ۲۰۰ جایگاه سوخت در کشور فعال است که حدود ۸۰۰ جایگاه به صورت دو منظوره…

در حال حاضر بیش از سه هزار و ۲۰۰ جایگاه سوخت در کشور فعال است که حدود ۸۰۰ جایگاه به صورت دو منظوره سوخت رسانی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، گفته می‌شود برخی جایگاه‌های سوخت کشور تعطیل شده‌اند و توان ادامه کار با حجم هزینه‌ها را ندارند اما در این باره ‌رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور گفته است که دلیل تعطیلی هیچ یک از جایگا‌ه‌های سوخت کشور افزایش قیمت‌های اخیر حامل‌های انرژی نبوده‌است.

به گفته وی در حال حاضر سه هزار و ۲۴۳ جایگاه سوخت در کشور فعالیت می‌کند که از این میزان ۸۰۰ جایگاه دو منظوره هستند و ۲۱۰۰ جایگاه نیز گاز ‌CNG عرضه می‌کنند.

حاج محمدرضا با اشاره به اینکه در دو سال اخیر به دلیل افزایش هزینه‌های جایگاه‌ها و ثابت ماندن درآمدها برخی جایگاه‌ها از سوی شرکت ملی نفت تعطیل شدند و این تعطیلی‌ها ربطی به افزایش قیمت‌های اخیر ندارد.

این درحالی است که طی مدت اخیر با افزایش قیمت حامل‌های انرژی برخی مصرف کنندگان گفته‌اند که جایگاه‌های سوخت در برخی مناطق به تعطیلی کشیده شدند،‌ اما مسئولان این امر معتقدند هیچ جایگاه سوختی در این مدت تعطیل نشده است.

در این میان رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت کشور به ایسنا گفت که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی هیچ مشکلی در سوخت رسانی به مردم به وجود نیامد و هیچ سالی همچون امسال جایگاه‌های سوخت آمادگی این چنینی نداشتند.

وی با بیان اینکه جایگاه‌های سوخت کشور از بهمن‌ماه گذشته آمادگی افزایش قیمت حامل‌های انرژی را داشتند، افرود: اکنون نیز همه جایگاه‌های فعال آمادگی سوخت رسانی به کلیه وسایل نقلیه موجود را دارند.

جمعه هفته گذشته قیمت نهایی حامل‌های انرژی اعلام شد و مقرر شد بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۷۰۰ تومان ئ بنزین آزاد با نرخ ۱۰۰۰ تومان عرضه شود ،‌ همچنین اعلام شد گاز CNG نیز هر متر مکعب ۴۵۰تومان عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.