چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۸

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از روتیرز، قاره آسیا دارای 4نماینده در رقابت‌های جام جهانی 2014 است اما تاکنون هیچکدام…

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از روتیرز، قاره آسیا دارای 4نماینده در رقابت‌های جام جهانی 2014 است اما تاکنون هیچکدام از تیم‌های ایران،‌ کره جنوبی، ژاپن و استرالیا نتوانستند صعود خود به مرحله بعد را قطعی کنند.
در این میان حذف ژاپن و استرالیا قطعی شده است، اما ایران و کره جنوبی هنوز چشم به بازی آخر خود دارند.
کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران دلیل ناکامی پی در پی تیم‌های آسیایی در رقابت‌های جام جهانی را تکرار اشتباهات گذشته می‌داند.
وی در این باره گفت: نحوه برگزاری مسابقات و رقابت‌ها در آسیا، تمرینات و سیستم بازی همگی متفاوت با آنچه در اروپا و یا آمریکا اجرا می‌شود هستند.تا زمانیکه ساختارهای بنیادی فوتبال آسیا به فوتبال روز جهان نزدیک نشود آنان نمی‌توانند سطح کیفی خود را بالا ببرند. شما می‌توانید چنین سیستمی را از اروپا کپی برداری کنید زیرا دقیقا لحظه‌ای که فکر می‌کنید به آن نزدیک شده اید،‌اروپایی‌ها یک قدم جلوتر رفته‌اند زیرا خاصیت و ماهیت فوتبال پیشرفت و نوگرایی است.
متاسفانه 60 درصد از سرمایه گذاری‌های فوتبال توسط تیم‌های آسیایی انجام می‌شود اما باز هم به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. به عنوان مثال ژاپن بیشترین سرمایه گذاری را در این بخش کرده اما در میان چهار تیم آسیایی بدترین عملکرد را داشته است.
کی روش در پایان افزود: تا زمانیکه آسیایی‌ها به دنبال کپی برداری از اروپا باشند همواره شکافی میان آنان و فوتبال روز دنیا وجود دارد که به مرور زمان این شکاف هر روز عمیق تر می‌شود.
انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.