دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۳

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز دمای پایتخت به 40 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید و پیش بینی می…

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز دمای پایتخت به 40 درجه سانتیگراد بالای صفر رسید و پیش بینی می شود فردا نیز دمای پایتخت به این میزان برسد.

احد وظیفه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی طی دو روز آینده در برخی مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، زاگرس مرکزی  و برخی نقاط جنوب شرق رشد ابر، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می شود.

به گفته وی، امشب در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل و روز دوشنبه در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل ، گیلان و مازندران بارش ها شدت بیشتری خواهد داشت و روز سه شنبه فقط در برخی نواحی سواحل خزر و در ساعات بعد از ظهر جنوب شرق کشور افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: در روز های دوشنبه و سه شنبه کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور رخ می دهد و درای خزر مواج خواهد بود.

وظیفه تصریح کرد: همچنین طی روز آینده در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شدید و کاهش کیفیت هوا در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، شرق اصفهان، سمنان، قم، مرکزی و جنوب تهران پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا آسمان تهران کمی ابری در پاره ای نقاط همراه با وزش باد و در ارتفاعات افزایش ابر است بیشینه دما همانند امروز برابر 40 درجه سانتیگراد و کمینه دما با یک درجه کاهش نسبت به امروز معادل 26 درجه سانتیگراد خواهد بود.

وظیفه یاد آور شد: فردا دمای استان های تهران، خوزستان، سمنان، قم، کردستان، کرمانشاه، لرستان و یزد به بالای 40 درجه سانتیگاد می رسد و خوزستان با بیشینه دمایی معادل 46 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان کشور خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.