جمعه، ۱۶ آبان ۹۳ - ۰۶:۵۹

به گزارش میهن پست – رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشستی که درموسسه کارنگی برای صلح بین‌الملل برگزار شد، گفت: آمریکا نمی‌تواند…

به گزارش میهن پست – رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در نشستی که درموسسه کارنگی برای صلح بین‌الملل برگزار شد، گفت: آمریکا نمی‌تواند با اقدام نظامی برنامه هسته‌ای ایران را نابود کند.

ژنرال مارتین دمپسی گفت: حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران تنها می‌تواند به طور موقت در توانمندی‌های هسته‌ای ایران اختلال ایجاد کند.

وی تصریح کرد: ما توان مقابله با توانایی هسته‌ای ایران را داریم، البته اگر چنین کاری از ما خواسته شود. اما… اگر لازم باشد برای مقابله با موضوع هسته‌ای ایران استفاده از ابزار نظامی را بررسی کنیم، این گزینه صرفا برنامه هسته‌ای این کشور را به تاخیر می‌اندازد و آن را از بین نخواهد برد.

فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: این سانتریفیوژها یا موشک‌های ایران نیست که مانع از نابودی برنامه هسته‌ای این کشور می‌شود، بلکه سرمایه انسانی که تخصص لازم برای احیای این برنامه را دارد، مانع از بین رفتن برنامه هسته‌ای ایران است.

آمریکا و رژیم صهیونیستی بارها تهدید کرده‌اند که به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله می‌کنند. اما ایران همواره گفته است به هرگونه تجاوز به خاک خود پاسخ مناسبی خواهد داد.

منبع:presstv

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.