دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله
دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله

تصاویری از کشف دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا !

دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا در حالی توسط باستان شناسان هنگام حفاری در منطقه توسکانی صومعه سن فرانسیسکو لوکا این کشور کشف شده است که شامل سه دندان پیش و دو دندان نیش است که به وسیله یک تکه سیم طلا در کنار هم نگه داشته شده اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

سیمونا مینوزی آسیب شناس بیماری های باستانی (paleopathology) در دانشگاه پیزا می گوید: این نخستین شواهد باستانی از ساخت دندان مصنوعی با استفاده از فناوری سیم طلا است.

محققان ژورنال ایمپلنت کلینیکی دندان و تحقیقات مرتبط درباره این دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله می نویسند:

قسمتی از ریشه این دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله قبل از برش پایه دندان برداشته شده است و سپس دندان ها با یکدیگر تراز شده و یک لایه نازک طلایی در درزها قرار داده شده است.

دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله

تصاویری از کشف دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا

اسکن میکرو سی تی نیز وجود دو میخ طلایی در ریشه دندان ها و همچنین یک سیم طلا که داخل دندان ها رد شده را تایید می کند. این دندان مصنوعی به وسیله نخ به بقیه دندان های فرد متصل می شده است.

هرچند توصیف های دیگر از اشیای مصنوعی مشابه، مربوط به این دوران در متون وجود دارد اما هیچ شواهد باستانی دقیقی در این باره وجود ندارد. دندان مصنوعی یافت شده در مقبره نخستین نمونه از این دست هستند. به همین دلیل برای تاریخ دندانپزشکی ارزش خاصی دارند و البته این دندان ها در کنار بقایای ۱۰۰ نفر یافت شده است.

منبعtelegraph

2 دیدگاه

  1. خیلی جالب بود این مطلب

  2. تو اون دوران چه فکر بینظیری داشتن

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*