سه شنبه، ۰۲ آذر ۹۵ - ۰۵:۴۱
دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله

دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا در حالی توسط باستان شناسان هنگام حفاری در منطقه توسکانی صومعه سن فرانسیسکو لوکا این کشور کشف…

دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا در حالی توسط باستان شناسان هنگام حفاری در منطقه توسکانی صومعه سن فرانسیسکو لوکا این کشور کشف شده است که شامل سه دندان پیش و دو دندان نیش است که به وسیله یک تکه سیم طلا در کنار هم نگه داشته شده اند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

سیمونا مینوزی آسیب شناس بیماری های باستانی (paleopathology) در دانشگاه پیزا می گوید: این نخستین شواهد باستانی از ساخت دندان مصنوعی با استفاده از فناوری سیم طلا است.

محققان ژورنال ایمپلنت کلینیکی دندان و تحقیقات مرتبط درباره این دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله می نویسند:

قسمتی از ریشه این دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله قبل از برش پایه دندان برداشته شده است و سپس دندان ها با یکدیگر تراز شده و یک لایه نازک طلایی در درزها قرار داده شده است.

دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله

تصاویری از کشف دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا

اسکن میکرو سی تی نیز وجود دو میخ طلایی در ریشه دندان ها و همچنین یک سیم طلا که داخل دندان ها رد شده را تایید می کند. این دندان مصنوعی به وسیله نخ به بقیه دندان های فرد متصل می شده است.

هرچند توصیف های دیگر از اشیای مصنوعی مشابه، مربوط به این دوران در متون وجود دارد اما هیچ شواهد باستانی دقیقی در این باره وجود ندارد. دندان مصنوعی یافت شده در مقبره نخستین نمونه از این دست هستند. به همین دلیل برای تاریخ دندانپزشکی ارزش خاصی دارند و البته این دندان ها در کنار بقایای ۱۰۰ نفر یافت شده است.

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]telegraph[/highlight]

2 دیدگاه برای “تصاویری از کشف دندان مصنوعی ۴۰۰ ساله در ایتالیا !”

  1. فرناز گفت:

    خیلی جالب بود این مطلب

  2. تیمور گفت:

    تو اون دوران چه فکر بینظیری داشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.