چهارشنبه، ۰۵ مهر ۹۶ - ۰۴:۳۹
مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال

در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال در خصوص مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال بپردازیم. حتما شما نیز…

در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال در خصوص مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال بپردازیم. حتما شما نیز این خبر به گوشتان رسیده که بیل گیتس تا ۱۴ سالگی اجازه استفاده از تلفن همراه را به فرزندانش نداده است. اما استدلال او برای این کار چیست؟

مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال سوالی است که ذهن بسیاری از پدران و مادران را به خود مشغول کرده است و نگرانی هایی نیز برای آنها ایجاده کرده. بیل گیتس در مصاحب ه‌‌ای با روزنامه‌ی میرور در مورد این مسئله توضیح داده است.

یسل بگیتس در این مصاحبه گفت:

ما اغلب زمان خاصی تعیین می‌کنیم که پس از آن، استفاده از هرگونه وسایل هوشمند ممنوع است؛ تا از این طریق به آن‌ها کمک کنیم در یک زمان منطقی به رختخواب بروند.

گیتش و همسرش ملیندا، دو فرزند دختر و یک فرزند پسر به نام‌های جنیفر ۲۰ ساله، روری ۱۷ ساله و فوبی ۱۴ ساله دارند.

برخلاف نقش محوری و اساسی گیتس در عرصه‌ی فناوری و انقلاب دیجیتال عصر ما، وی هنوز بر این باور است که در زمینه‌ی استفاده فرزندانش از فناوری، باید محدودیت‌هایی قائل شود.‌

دنیای دیجیتال

گیتس در مورد مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال می‌گوید:

شما همیشه در پی یافتن بهترین‌ شیوه برای انجام کارهای مختلف خود نظیر انجام تکالیف و برقراری ارتباط با دوستان هستید و دقیقا در همین‌جا دچار افراط و استفاده‌ی بیش‌ازحد می‌شوید.

ما زمان صرف غذا اجازه‌ی استفاده از گوشی موبایل سر میز نداریم. پیش از سن ۱۴ سالگی به فرزندانمان اجازه‌ی استفاده از گوشی همراه ندادیم و آن‌ها از اینکه دوستانشان چنین محدودیتی نداشتند، ناراضی بودند.

گیتس که هم‌اکنون برآورد می‌شود ثروتش حدود ۸۷ میلیارد دلار باشد، ظاهرا با بالا رفتن سن به مردی محکم‌تر و جدی‌تر تبدیل شده است.

سال ۲۰۱۳، این غول ۶۰ ساله‌ی دنیای فناوری در مصاحبه با برنامه‌ی Today show از شبکه‌ی ان‌بی‌سی، اعلام کرد که به باور وی سن مناسب برای وارد شدن کودکان به دنیای ابزارهای دیجیتالی ۱۳ سالگی است  بیل گیتس در این خصوص گفته :

ما انتخاب کردیم که در خانواده‌مان سن مناسب برای دریافت گوشی ۱۳ سالگی است.

 

دنیای دیجیتال

فرزندان گیتس (به ترتیب از راست به چپ): فوبی، روری و جنیفر

این خانواده که در منطقه‌ی لیک مدینا (Lake Medina) در حومه‌ی سیاتل ایالت واشینگتن زندگی می‌کنند، با وجود  داشتن ثروت نجومی‌، اظهار کرده‌اند که تا حد ممکن سعی می‌کنند یک زندگی معمول و طبیعی برای فرزندان خود فراهم کنند.

در گذشته گزارش شده بود که فرزندان کوچک آن‌ها موظف هستند کارهای روزمره‌ی خانه را همانند بقیه انجام دهند و میزان پول توجیبی دریافتی‌شان در حد معمول و متعارف باشد.

گیتس سال ۲۰۱۰ اعلام کرد که قصد دارد بخش قابل توجهی از ثروتش (در آن زمان ۶۱ میلیارد دلار) را به‌جای به ارث گذاشتن، صرف امور خیریه کند. گیتس از زمانی که از ریاست هیئت‌مدیره‌ی مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ استعفا داد، به کارهای بشردوستانه و امور خیریه مشغول شده است.

روزنامه‌ی میرور در خلال مصاحبه‌ با گیتس، گزارش داد که وی ساعتی ۱۰ دلاری از برند Casio به دستانش بسته است. وی همچنین تأکید داشت که در زمینه‌ی تغذیه، طرفدار همبرگرهای مک‌دونالد است.

[highlight]منبع[/highlight]    dailymail

5 دیدگاه برای “مناسب ترین سن برای ورود به دنیای دیجیتال از نظر بیل گیتس ؟”

 1. انسيه گفت:

  حالا بچه های ما از طفولیت گوشی دارن

 2. سارا گفت:

  خوب و عالی …
  دمش گرم

 3. محمود گفت:

  یکی شماره این خیر بزرگوارو به من بده
  😁

 4. عاطفه گفت:

  تا یک حدودی کارش درسته 😐

 5. فرزين گفت:

  متاسفانه همه بچه ها غرق دنیای تکنولوژی شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *