شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین صفار هرندی  ظهر شنبه در جمع پاسداران و پایوران سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین صفار هرندی  ظهر شنبه در جمع پاسداران و پایوران سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به وضعیت کنونی جهان و امریکا با بیان اینکه اقتصاد امریکا افول کرده و چین در مباحث اقتصادی از امریکا پیشی گرفته است، اظهار داشت: چینی ها امروز خواستار برقراری روابط استراتژیک با ایران هستند و این در حالی است که در گذشته ایران خواستار این روابط بوده است و این امر نشان از قدرت ایران در روابط بین الملل و تاثیر گذاری آن در منطقه می باشد.

وی ادامه داد: امروز تمام دنیا می خواهد با ایران تعامل داشته باشد و مصداق آن تمایل روس ها برای خریداری 500 هزار بشکه نفت بیشتر از قرادادهای قبلی از ایران است زیرا روس ها نیز طعم تحریم ها را چشیده و از ایران برای مقابله با تحریم ها یاری خواسته اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن در تهدیدات خود بر علیه ایران دائما در حال تکرار گزینه های روی میز است، تصریح کرد: با وجود اینکه تمامی برنامه های دشمن بر علیه ایران برنامه ریزی می شود امروز شاهد قدرت ایران د ر منطقه و جهان هستیم به طوری که همگان بر نقش ایران در بهبود وضعیت منطقه اذعان دارند.

صفار هرندی در ادامه با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست بلکه در سیاست های ابلاغی از استفاده بهینه از منابع انسانی، منابع طبیعی  تاکید شده است.

رشد علمی ایران و دستیابی به رتبه هفتم جهان در نانو تکنولوژی دیگر موضوعی بود که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن پرداخت و اعلام کرد: خوشبختانه سرعت رشد علمی ایران در جهان مناسب ارزیابی شده است و پیش بینی می شود با تلاش دانشمندان و محققان کشور طی 10 سال آینده به رتبه چهارم دنیا در نانو تکنولوژی دست یابیم.

وی با بیان اینکه رشد علمی ایران 12 برابر رشد علمی سایر کشور های جهان است، اظهار داشت: در حال حاضر ایران پیچیده ترین فناوری های ساخت نیروگاه ها را در اختیار دارد و کشورهای دوست و همسایه خواستار همکاری ایران برای ساخت نیروگاه در این کشورها هستند.

صفار هرندی همچنین به پیش شرط های غرب برای مذاکره با ایران اشاره و تصریح کرد: در گذشته سه پیش شرط دست برداشتن از حمایت تروریسم که در نظر آنان لبنان، حزب الله و فلسطین به شمار می رفت، پذیرش قواعد حقوق بشر و ایجاد نظامی مورد قبول دنیا برای مذاکره با ایران مد نظر بود اما خوشبختانه امروز با قدرت ایران غرب بدون پیش شرط با ایران مذاکره می کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان به موضوع داعش اشاره کرد و اظهار داشت: داعش دست نشانده امریکا است به خط پایان خود رسیده و جنایات آن گریبان گیر امریکا شده و برای براندازی آن خواستار کمک از ایران هستند اما ایران به این خواسته پاسخ منفی داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.